• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

CANLI, TALEPLERİN KARŞILANMASINI İSTEDİ

21 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1296 defa okundu.
CANLI, TALEPLERİN KARŞILANMASINI İSTEDİ

İlçedeki bir takım sorunları 4 ana başlık adı altında anlatarak çözüm getirilmesini talep eden CHP Solhan İlçe Başkanı Canlı, belirttiği konularda bir iyileşme olmadığı sürece konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı, ilçedeki bir takım sorunları dile getirerek çözüm beklediklerini belirtti.

Canlı, ilçede yapılan iyi işleri takdirle karşıladıklarını, meydana gelen sorun ve eksikliklerin giderilmesi için mücadele edeceklerini belirterek; mezbahane, yeraltına alınan elektrik sonrası tahribat ve işin yarım kalması, uzaktan eğitim gören öğrencilerin elektrik, şebeke ve internet engellinin giderilmesi ve Boğlan Mahallesi sakinleri için ceza olarak görülen kavşak sorununun giderilmesini bekledikleri söyledi.

CANLI, MEZBAHANE MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİNİ İSTEDİ

İlçe esnafının mağdur edilmemesi için yeni bir mezbahanenin yapılması gerektiğini söyleyen Canlı, “İlçemizde var olan mezbahane yıkıldı, esnafımız perişan, kasaplarımız Bingöl’e gidip hayvan kesimi yapıyorlar. Belediye Başkanımızın 31 Mart seçimlerinde vaatlerinde modern bir kesimhanenin olacağını yazıyordu. CHP teşkilatı adına soruyoruz; sözlerinizi bu şekilde mi tutuyorsunuz. İlçemizde mezbahane için ayrılan arsa var, bu arsayı nasıl değerlendirmeyi düşünüyor iktidar partisi? Bu esnafımızın mağduriyeti ivedi bir şekilde giderilmelidir.” dedi.

“YERALTI ELEKTRİK YARIM BIRAKILDI”

“Mart ayında ilçemizde yeraltı elektrik döşeme çalışmaları başladığında halkımız sevinmişti. Elektrik altyapımız sağlam olacak, yağmur yağdığında elektrik kesintisi olmayacaktı. İhaleyi alan taşeron firma işi yarım yamalak bırakıp gitti. Bu ilçenin vekilleriyiz diyenlerden ses yok, böyle hizmet mi olur. Bu işin denetimini yapan denetim mekanizmaları halkımızı bilgilendirmiyor. Yetkililerin çıkıp bu konu hakkında halkımıza aydınlatıcı bilgi vermelerini istiyoruz.” diyen Canlı, CHP teşkilatı olarak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

EĞİTİME ELEKTRİK, İNTERNET VE ŞEBEKE ENGELİ

Dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilerin uzaktan eğitimden mahrum kaldıklarını söyleyen Canlı, “Doğuyeli köyünde elektrik ve internet sıkıntısı yaşayan İlköğretim (Yenibaşak Ybo’da 30’a yakın öğrenci) ve lise çağındaki öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemine giriş yapamıyorlar. Eğitimlerinden geri kalan yüzlerce köy öğrencilerimiz var. Uzaktan eğitim 23 Martta başladı fakat uzaktan eğitim herkesin ulaşabileceği şekilde organize edilmedi. Dezavantajlı gruplar yok sayıldı. Kırsalda imkânı olmayan öğrenciler uzaktan eğitimden faydalanmadı. Milli Eğitim’in bu öğrencilerimiz hakkında düşüncelerini halkımız merak ediyor. Göz ardı edilecek bir konu değildir. İnşallah güzel bir çalışma ile halkımızın karşısına çıkıp öğrenci ailelerini rahatlatacak bir açıklama yaparlar.” şeklinde konuştu.

“KAVŞAK PROJESİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”

Canlı, Boğlan mahallesi kavşağı hakkında ise şu ifadelere yer verdi: “İktidar partisinin rekorlar kırdığı bir mahallenin kavşakla cezalandırılması kabul edilemez. Ülkemizde yüzlerce örneği olan kavşağın inatla Boğlan mahallesinin girişine değil şehir dışına bırakmaları halkımızın tepkisini çekmiştir. Karayolu Bölge Müdürlüğü projeyi gözden geçirmelidir.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN