• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

ÇALIŞTAY RAPORUNU OKUMUŞ VE YILDIZ’A SUNDULAR

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1445 defa okundu.
ÇALIŞTAY RAPORUNU OKUMUŞ VE YILDIZ’A SUNDULAR

II. Bingöl “Kalkınma” Çalıştayı Raporunu Solhan Kaymakamı ve Solhan Belediye Başkanı’na sunan Tavz-Der Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri; Çalıştay kapsamında hazırladıkları 2015-2020 Bingöl Stratejik planlaması raporunu Kaymakam ve Belediye Başkanı’na sunarken Solhan bölgesinde 5 yılda yapılabilecek projeler konusunda bilgi paylaşımında da bulundular.

 Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Soysal, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ile Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı ziyaret ettiler.

II. Bingöl "Kalkınma" Çalıştayı Raporunu Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ve Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a sunan Tavz-Der Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri; Çalıştay kapsamında hazırladıkları 2015-2020 Bingöl Stratejik planlaması raporunu Kaymakam ve Belediye Başkanı’na sunarken Solhan bölgesinde 5 yılda yapılabilecek projeler konusunda bilgi paylaşımında bulundular.

17 Mayıs 2014 günü Solhan’da start verilen II. Bingöl Kalkınma Çalıştayı, Bingöl merkez, 7 ilçe ve 3 beldede yapılıp 4 ay sürmüştü. Çalıştayın finali ise 21 Eylül 2015’te Bingöl Üniversitesinde gerçekleşti.

Tavz-Der tarafından geçekeleşen çalıştaya; Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, uzman mühendis ve vatandaşlardan oluşan 826 kişinin katılımı ile çok kapsamlı bir çalıştayın yapıldığını belirten Tavz-Der Yöneitm Kurulu Başkanı Murat Soysal, “3 aylık bir sürede uzman arkadaşlardan müteşekkil bir komisyon eşliğinde biri 2015-2020 Bingöl Stratejik plamlama olan biri de ek rapor mahiyetinde 2 adet rapor oluşturuldu. Bugün bu raporları Solhan ilçemizden başlayarak paydaşlara sunuyoruz. Her ilçenin kaymakamı ve belediye başkanına sunacağımız raporlarda o ilçenin öncelikleri ve uygulanabilir projelerini anlatıyoruz. Solhan ilçemizde kaymakamımız ve belediye başkanımıza raporu sunduk. İlçeler ve il merkezindeki paydaşlara raporu sunduktan sonra Ankara’da ilgili paydaşlara sunacağız inşallah. Gayemiz Bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak Bingölümüze hizmet etmek ve hizmetle görevlendirilen kamu kurum-kuruluşlarını doğru yönlendirerek hizmet etmelerini sağlamaktır.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN