• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

ÇALIŞKAN, GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI

19 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1461 defa okundu.
ÇALIŞKAN, GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI

5 Yıl öğretmenlik görevi yaptıktan sonra 13 yıl yöneticilik yapıp değişik projelerde görev alan ve sivil toplum kuruluşları faaliyetlerinde de hizmetler veren Solhan İlçe Milli Eğitimi Şube Müdürü Zülfü Çalışkan’ın Gençlik Merkezi Müdürü olarak atandığı öğrenildi.

Solhan İlçe Milli Eğitimi Şube Müdürü Zülfü Çalışkan’ın Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın onayıyla Gençlik Merkezi Müdürü olarak atandığı öğrenildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak; Milletine sevdalı, hür düşünebilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, cumhuriyet ve demokrasiyi benimsemiş, donanımlı bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak vizyonu ile kurulan Gençlik Merkezleri atamalarına bir yenisi daha eklendi. Bingöl’de ilk Solhan’a Gençlik Merkezi Müdürü atamasının yapıldığı öğrenildi.

Serbest zamanlarında ilgi, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlemek misyonu ile faaliyet gösteren Gençlik Merkezlerinin, Gençlerin; bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlayabilecekleri, zararlı alışkanlıklardan korunabilecekleri zemini hazırlamak, eğitim ve istihdamlarına yönelik kurs, seminer ve girişimcilik programları düzenlemek ve akranlarıyla kaynaşmalarını, sevgi, saygı hoşgörü, nezaket gibi değerleri benimsemelerini sağlamak misyonuyla faaliyetlere devam etmektedir.

ÇALIŞKAN, GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI

Bingöl’de Gençlik Merkezi Müdürlükleri için beklenen atamalara başlandı. İlk atamanın Solhan’dan olduğu öğrenildi.

Çalıştığı görevlerde çok sayıda teşekkür, takdir ve başarı ödülleri alan ve birçok projede görev alıp sivil toplum faaliyetlerde aktif görev yapan ve Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde vekaleten Şube Müdürlüğü görevini yürüten Zülfü Çalışkan’ın Gençlik Merkezi Müdürü olarak atandığı öğrenildi.

5 Yıl öğretmenlik görevi yaptıktan sonra 13 yıl yöneticilik yapan Çalışkan’ın Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın onayıyla Gençlik Merkezi Müdürü olarak atandığı öğrenildi.

16 Şubat 2018 Cuma günü yapılan atama sonucunda Gençlik Merkezi Müdürü olan Çalışkan’ın evraklarının hafta içi Bingöl’e gelmesi ve akabinde göreve başlaması bekleniyor.

ZÜLFÜ ÇALIŞKAN KİMDİR?

Zülfü Çalışkan, 1980 yılında Bingöl ili Solhan İlçesi Yenibaşak Köyü’nde doğdu. İlköğrenimi Solhan YenibaşakOtraokulu’nda, Ortaöğretimini ise Solhan Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Gazi Üniverstesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal İşleri Öğretmenliğini kazandı. 2000 yılında Üniversiteden mezun olup 26 Eylül 2000’de Bitlis T.L. ve E.M.L. ye atandı. 22 Temmuz 2005 tarihinde Solhan METEM’e atanıp aynı tarihte Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. 01 Temmuz 2009 tarihinde Solhan İlçe MEM’de Proje Koordinasyon Merkezine görevlendirildi.

10 Ocak 2011 tarihinde Vekalaten Şube Müdürü olarak görevlendirilen Çalışkan, Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç MTAL müdürlüğü ve vekaleten Şube Müdürlüğü görevi yürütmekteyken Solhan Gençlik Merkezi Müdürü olarak atandı.

Görev süresi içersinde; SODES, FKA, UA ve MEGEP kapsamında sayısız proje yürüten Çalışkan, Evli ve üç (3) çocuk babasıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN