• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Çakabay’dan TÜMSİAD’a Ziyaret

3 Şubat 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1195 defa okundu.
Çakabay’dan TÜMSİAD’a Ziyaret

Çakabay: “Sizler, toplumun refah düzeyinin arttırılması için gerekli olan sermaye ve iş dünyasının içerisindesiniz. Bu anlamda TÜMSİAD camiasının ilimizdeki faaliyetlerini takdir ediyoruz” dedi.

 Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bingöl Belediye Başkan Adayı İlhan Çakabay ve beraberindeki heyet, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bingöl Şubesi’ni ziyaret etti.

BDP heyetini TÜMSİAD Bingöl Şube Başkanı İbrahim Alimoğlu, Başkan Yardımcıları Cihan Uzunyayla, Yakup Karagöz, yönetim kurulu üyeleri İbrahim Burak Bektaş, Ahmet Çapak, Halim Canlı, Veysel Acar ve İl Genel Sekreteri Ergin Günerigök karşıladı.

Çakabay: “Birlik ve Beraberlik İçerisinde Sorunların Üstesinden Geleceğiz”

Karşılaştıkları ilgiden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden BDP Başkan Adayı Çakabay; “Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Sizler, toplumun refah düzeyinin arttırılması için gerekli olan sermaye ve iş dünyasının içerisindesiniz. Bu anlamda TÜMSİAD camiasının ilimizdeki faaliyetlerini takdir ediyoruz. Dışarıdaki hemşerilerimizin de Bingöl’de yatırım yapmalarını bekliyoruz. Batıda kazanılan 10 lira karşısında burada kazanılan 5 lira, daha az kazandırmış olsa bile insana daha çok haz verir. Ama ilimizin gelişimiyle birlikte pazar payı daha da artacaktır” dedi.

Sorunların birlik içerisinde çözülebileceğini vurgulayan Çakabay: “Amacımız demokratik ve daha yaşanabilir bir kent seviyesine gelmektir. Bu kentin temel sorunlarını bir şekilde çözmemiz gerekiyor. Sadece bizler değil, sizin gibi Sivil Toplum Kuruluşları ve diğer kurumlarla birlik ve beraberlik içerisinde bunun üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz. Bireysel olarak ben bu sorunları çözerim demek doğru değildir. Bu yüzden hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Bunun en iyi örneklerinden biri de TÜMSİAD’ın yapmış olduğu faaliyetlerdir. Bu yüzden sizlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Alimoğlu: “Demokrasi Çerçevesinde İlimiz İçin Atılan Her Adım Çok Önemlidir”

Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden TÜMSİAD Bingöl Şube Başkanı İbrahim Alimoğlu; “Demokrasi çerçevesinde ilimiz için atılan her adım bizim için çok kıymetlidir. Bu nedenle tüm siyasi partilerin başarılı çalışmalar içerisinde olmasını temenni ediyoruz. Sizlere de çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Ekonomik istikrarın sağlanmasında siyasilere büyük görev düştüğünü belirten Alimoğlu: “Bizler iş dünyası olarak her zaman ekonomik istikrarı düşünürüz. Çünkü ekonomik istikrarın olduğu yerde her zaman daha başarılı çalışmalar olur. Ekonomik istikrarın sağlanmasında da siyasilerin rolü büyüktür. Tüm çalışmalarda birlik ve beraberlik içerisinde fikir alışverişi yapılmalıdır. Eğer bunlar sağlanırsa işte o zaman sürekli büyüyen ve gelişen bir kent oluruz. Ve bizler de daha verimli çalışmalar yapabiliriz. Sizin de söylediğiniz gibi hepimize büyük görevler düşüyor” ifadelerini kullandı.

Uzunyayla: “Herkes Üzerine Düşeni Yapmalıdır”

Ziyaretin anlamlı olduğunu ve memnuniyet duyduğunu dile getiren TÜMSİAD Bingöl Şube Başkan Yardımcısı Cihan Uzunyayla: “Yerel yönetimlerdeki başarı, bir kadro işidir ve bir plan dâhilinde bilimsel olarak uygulanmalıdır. Bunu da üç aşamada yapmak mümkündür. Birinci aşamada proje ve fikir üreten üniversite mezunu bir beyin takımının bu kadroda yer alması gerekir. İkinci aşamada finans ve bütçe oluşturulması ile ilgili çalışmalar yapılmalıdır. Üçüncü aşama uygulama aşamasıdır. Projelerin hayata geçirilmesi ve uygulama sürecinde standartlara uygun uzun ömürlü ve kaliteli işler yapılmalıdır. Sorunların tespitinde ve çözümlerin ortaya konulmasında sivil toplum kuruluşlarından fikir alınmalı ve çoğulcu bir yönetim modeli uygulanmalıdır. Bingöl’de yeni bir vizyon oluşturulmalı ve Bingöl’ü yaşanılır bir kent yapmak için herkes üzerine düşeni yapmalıdır” diye konuştu.

Daha sık ziyarete geleceklerini ifade ederek TÜMSİAD yönetimine teşekkür eden BDP Başkan Adayı İlhan Çakabay ve beraberindeki heyet dernek binasından ayrıldı. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN