• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

ÇAĞRI-DER’DEN GELENEKSEL İFTAR

19 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
685 defa okundu.
ÇAĞRI-DER’DEN GELENEKSEL İFTAR

Solhan’da faaliyet gösteren Çağrı-Der, her yıl Ramazan ayında her kesime yönelik davetler ile düzenlediği geleneksel iftar programlarını bu Ramazan’da da sürdürdü. İftar programı ile ilgili yapılan açıklamada, “Bu tür hayırlı çalışmalar yapan kişi, topluluk ve kuruluşları tebrik ediyor ve hayırlı çalışmalar yapmalarını teşvik ediyoruz.” denildi.

İlçemizde sosyal, kültürel, yardımlaşma ve dayanışma alanlarında faaliyet gösteren Solhan Çağrı-Der, her yıl Ramazan ayında her kesime yönelik davetler ile düzenlediği geleneksel iftar programlarını bu Ramazan’da da sürdürdü.

Ramazan ayı ile beraber anılan etkinliklerden biride iftar etkinliğidir. Herkes gücü nispetinde bireysel olarak eş, dost, akraba ve komşularını iftara davet edip bir sofra etrafında buluşup hayırlara vesile olmaktadır. Kurum ve kuruluşlar da Ramazan aylarından iftar programları düzenleyerek farklı kesimlerin bir arada iftar yapmalarına vesile oluyorlar.

İlçemizde faaliyet gösteren Solhan Çağrı-Der, geleneksel hale getirdiği iftar buluşmalarına bu yıl da devam etti.

Çağrı-Der’in iftar programları ile ilgili olarak yapılan açıklamada;“Toplumun her kesiminden davet etmeye çalıştığımız iftar etkinliklerinde;esnaflar, muhtaçlar, STK’lar, Parti teşkilatları, sendikalar, eğitimciler,gençler ve gönüllülerimiz ile Ramazan Ayının manevi havasını soluyarak, farklı kişilerle bir sofra etrafında buluşup, kaynaşarak ve birbirimize samimiyetimizi yansıtmak suretiyle en üst perdeden yaşamaya çalışıyoruz.Kalabalıklar içerisinde giderek yalnızlaşan, kendine yatırım yapıp toplumdan soyutlanan anlayışı, Rabbimizin kullarına ikramı olan Ramazanla yıkmayı amaçlıyoruz. Bu tür hayırlı çalışmalar yapan kişi, topluluk ve kuruluşları tebrik ediyor ve hayırlı çalışmalar yapmalarını teşvik ediyoruz.Allah’uTeala, kendi rızası için iftara davet eden ve bu davetlere icabet eden kardeşlerimizin hayırlarını kabul etsin” ifadeleri kullanıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN