• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

ÇAĞRI-DER GELENEKSEL İFTAR PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR

13 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
777 defa okundu.
ÇAĞRI-DER GELENEKSEL İFTAR PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR

Solhan’da faaliyet gösteren; ilmi ve yardım çalışmaları ile kamuoyanda bilinen Solhan Çağrı-Der, geleneksel olarak düzenlediği iftar programlarını bu yılda dernek merkezi ve yeni mahalle temsilciliğinde sürdürüyor.

Solhan Çağrı-Der, her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı dolayısıyla iftra programları düzenliyor.

2008 yılında açılıp Solhan’da faaliyet gösteren; dini seminer ve konferanslar, ilmi ve yardım çalışmaları ile kamuoyada bilinen Solhan Çağrı-Der, geleneksel olarak düzenlediği iftra programlarını bu yıl da dernek merkezi ve Yeni Mahalle temsilciliğinde sürdürüyor.

2008 yılı Kasım ayında kurulan ve 2009 yılında Ramazan ayında iftar programları düzenleyerek dernek gönüllüleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşları iftarda bir araya getiren dernek, sonraki yıllarda davetli sayısını arttırırken farklı kesimlerden de davetlileri bir sofranın etrafında buluşturdu.

2010 yılından buyana Boğlan Bulvarında bulunan dernek merkezinde her Ramazanda haftada iki gün olmak üzere düzenli iftar veren Solhan Çağrı-Der, daha sonra Yeni Mahallede açtıkları temsilcilikte de iftar programları düzenledi.

Her hafta Çarşamba günü dernek merkezi ve Cumartesi günü de Yeni Mahalle temsilciliği olmak üzere haftada iki gün verilen iftra programlarına, denek gönüllüleri ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile sivil toplum örgütü temsilcileri, esnaflar, kamu kurumları yetkii ve çalışanları ile kanaat önderlerinin davet edildiği öğrenildi.

Ramazan ayı bereketiyle düzenlenen iftar programlarında farklı kesimleri bir irada buluşturduklarını belirten dernek yetkilileri, iftar programları ile farklı kesimlerin bir sofra etrafında bir araya gelmelerinin birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi için önemli olduğunu belirttiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN