• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

BÜYÜK PROJE YOLDA

7 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
745 defa okundu.
BÜYÜK PROJE YOLDA

Solhan Belediyesi tarafından İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bölgesinde büyük bir açık hava spor kompleksinin yapılacağını söyleyen Başkan Yıldız, arsa işlemlerinin tamamlandığını belirtirken 2016 yılında projenin uygulanmasına başlanacağını belirtti.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Belediyesi olarak bu yıl uygulamaya başlayacakları açık hava spor kompleksi projesi hakkında bilgi verdi.

Solhan Yeni Mahalle’de bulunan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na ait olan arsada projenin uygulanması için girişimlerde bulunduklarını ve arsa ile ilgili muvafakatı aldıklarını söyleyen Başkan Yıldız, “Projeyi uygulamak istediğimiz yer Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na ait arsaydı. Yapacağımız proje de spor kompleksi olduğundan kurumlar irtibata geçtik ve yakın zamanda arsada projeyi uygulayabileceğimize dair muvafakat verildi.” İfadelerini kullandı.

“DESTEK ALINMAZSA BİLE BELEİDYE KAYNAKLARI İLE YAPILACAK”

Solhan’da spora ilginin çok olduğunu ve destek verilmesi dahilinde iyi sporcuların yetişebileceği gibi güzel yerlerde ilçemizin temsil edileceğine inandığını belirten Başkan Yıldız, “Proje uygulayacağımız alan büyük ve bu oranda projemiz de büyük bir proje olacaktır. Projemizi hazırladık ve DAP’a sunacağız. DAP’ın desteklenmesi durumunda o kanal ile projemizi uygulayacağız. Şayet oradan destek alamasak bile belediye öz kaynakları ile projemize bu yıl başlamayı düşünüyoruz. Projemiz kapsamında yapılacak açık hava spor kompleksinde; Voleybol ve basketbol sahaları ile tenis kortundan çocuk oyun alanları ve koşu pisti bulunacak. Yürüyüş yollarının da yapılacağı projemiz ile görsel havuzlardan umumi WC ve Bay-Bayan mescitlerinden mesire alanına kadar her şey tasarlanmıştır. Vatandaşlarımızın istirahat edebileceği açık ve kapalı kamelyalar da yapılacaktır. Bu projenin uygulanması ile hem sportif faaliyetler ve hem de istirahat etmek için uygun bir ortam oluşturmuş olacağız.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN