• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI…

12 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1106 defa okundu.
BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI…

Aydemir, Meclise verdiği soru önergesinde: “Voleybol en üst seviye ligi olan ‘Efeler Ligi’nde’ mücadele eden, geçtiğimiz sezon müsabakalarını Bingöl merkezde ve başarılı bir şekilde tamamlayan Solhanspor, Bingöl ili ile ilgili yaptığınız yatırım programı açıklamalarında büyük hayal kırıklığı yaşamıştır.” ifadelerini kullandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu tarafından yanıtlanmasını talep ettiği soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sundu.

Solhanlıların yatırım programının açıklanmasıyla hayal kırıklığı yaşadığını belirten Aydemir; “Voleybol en üst seviye ligi olan “Efeler Ligi’nde” mücadele eden, geçtiğimiz sezon müsabakalarını Bingöl merkezde ve başarılı bir şekilde tamamlayan Solhanspor, Bingöl ili ile ilgili yaptığınız yatırım programı açıklamalarında büyük hayal kırıklığı yaşamıştır. Başta Solhan olmak üzere; Bingöl ilini ve bölgeyi bu seviyede temsil eden tek spor kulübü olmasına rağmen, ilçede kriterlere uygun bir salon bulunmamaktadır. Yatırım programı açıklarken tüm Solhan’lı hemşehrilerimizin kriterlere uygun bir spor salonu ve sporcuların konaklaması için yapılacak tesis konusunda ki beklentilerinin karşılanmadığı görülmüştür. Bu anlamda ciddi hayal kırıklığına uğrayan Solhan sakinleri mutlak suretle yatırım programlarına spor salonunu dahil etmenizi beklemektedirler. Ayrıca, neredeyse tüm illerde yeni stad projeleri hayata geçirilmekte, Bingöl ili ile ilgili herhangi bir stad projesinin de, yine bu yatırım programlarınızda yer almadığı görülmektedir” dedi.

Aydemir, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu tarafından yanıtlanmasını talep ettiği önergesinde şu sorular yer aldı:

“1.) En üst seviye bir ligde mücadele eden spor kulübünün en tabi hakkı olan spor salonunun programa alınmama gerekçeleri nelerdir?

2.) Spor salonu ile ilgili taleplerin dile getirildiği ve bu konuda bakanlığınız tarafından adımların atılacağı taahhüdü verildiği iddiası var. Bu iddialar hakkında Bakanlığınız bir açıklama yapacak mı?

3.) Tüm kriterlere uygun bir salon projesini programınıza dahil etme imkanınız var mıdır? Var ise yatırım programlarına dahil edecek misiniz?

4.) Tüm illerde modern stadyum projeleri ve hayata geçirilen stadlar mevcut iken, bir futbol şehri olan potansiyeli yüksek Bingöl ili ile ilgili neden yeni bir stad yapımı programa dahil edilmemiştir?”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN