• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BUHARA VAKFI’NDAN ÖĞRENCİLER YARARINA KERMES

10 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4757 defa okundu.
BUHARA VAKFI’NDAN ÖĞRENCİLER YARARINA KERMES

Solhan’daki faaliyetlerine devam ettiklerini söyleyen ve açtıkları kermesten elde edilen gelirleri, öğrenci yetiştirmek için harcayacaklarını belirten Bayraktar: “Burada maddi manevi katkı sunan herkes, mutlak surette sevaptan pay alır. Kermesimize katılan, destek sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı tarafından gelenekselleşen kermes faaliyetleri, Solhan’da devam ediyor.

Erbakan Caddesi Solhan İlçe Sağlık Müdürlüğü yanında kurulan çadırda gerçekleştirilen kermes faaliyetinin açılışına davetliler katılırken devam eden kermese katılımın devam ettiği belirtildi.

Kermes açılışına katılan Bingöl Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Bayraktar, Kurum amirleri, davetliler ve vatandaşların katıldığı kermesin açılışında; vakıf hizmetleriyle ilgili bilgi verip, Solhan’da geleneksel hala getirdikleri kermesi bu yıl da düzenlediklerini belirtti.

Solhan’daki faaliyet ağının daha aktif ve yaygın olacağına söyleyen ve bu kermeste elde edilen gelirleri, öğrenci yetiştirmek için harcayacaklarını belirten Bayraktar: “Allah’a şükürler olsun ki, birçok öğrenci okutuyoruz, güzellikler içinde eğitim hayatı sürmelerine katkı sunuyoruz. Bu hizmetler kazanç için değil, Allah’ın rızası için, özellikle gençliğimizin ve toplumumuzun uhrevi hayatı için gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz yararına kermes faaliyetinde bulunduk. Burada maddi manevi katkı sunan herkes, mutlak surette sevaptan pay alır. Cenab-ı Hak, kendi rızası için yapılan her işte kullarını mükâfatlandırır. İnşallah bu güzel etkinliklerin bir yenisinde daha bir araya geliriz. Kermesimize katılan, destek sunan herkese teşekkür ediyorum. Kermese katılan herkesten Allah razı olsun” dedi.

7 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat: 12.00’da açılışı yapılan kermesin 11 Mayıs 2018 Cuma gününe kadar devam edeceği belirtildi.

Haber: Abdulhamit BİLDİK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN