• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

BUHARA VAKFI, SOLHAN’DA KERMES AÇTI

25 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1463 defa okundu.
BUHARA VAKFI, SOLHAN’DA KERMES AÇTI

Solhan’daki faaliyet ağının daha aktif ve yaygın olacağına belirten ve bu kermeste elde edilen gelirleri, öğrenci yetiştirmek için harcayacaklarını belirten Değişgeç: “Burada maddi manevi katkı sunan herkes, mutlak surette sevaptan pay alır. Kermesimize katılan, destek sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı tarafından itibariyle başlatılan kermes faaliyetlerine, Bingöl’den sonra Solhan’da da devam edildi.

Erbakan Caddesi Solhan Aile Sağlığı Merkezi yanında kurulan çadırda gerçekleştirilen kermes faaliyetinin açılışını, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Belediyesi Eski Başkanı M.Emin Düşen ve Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç yaptı.

Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç, Kurum amirleri, davetliler ve vatandaşların katıldığı kermesin açılışında; vakıf hizmetleriyle ilgili bilgi verip, Solhan’da ikinci kez kermes düzenlediklerini belirtti.

Solhan’daki faaliyet ağının daha aktif ve yaygın olacağına belirten ve bu kermeste elde edilen gelirleri, öğrenci yetiştirmek için harcayacaklarını belirten Değişgeç: “Allah’a şükürler olsun ki, birçok öğrenci okutuyoruz, güzellikler içinde eğitim hayatı sürmelerine katkı sunuyoruz. Bu hizmetler kazanç için değil, Allah’ın rızası için, özellikle gençliğimizin ve toplumumuzun uhrevi hayatı için gerçekleştirilmektedir. Burada maddi manevi katkı sunan herkes, mutlak surette sevaptan pay alır. Cenab-ı Hak, kendi rızası için yapılan her işte kullarını mükâfatlandırır. İnşallah bu güzel etkinliklerin bir yenisinde daha bir araya geliriz. Kermesimize katılan, destek sunan herkese teşekkür ediyorum. Kermese katılan herkesten Allah razı olsun” dedi.

18 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat: 12.00’da açılışı yapılan kermes 22 Mayıs 2015 Cuma günü sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN