• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

BUHARA VAKFI, KERMES DÜZENLEDİ

25 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1192 defa okundu.
BUHARA VAKFI, KERMES DÜZENLEDİ

Değişgeç: “Bu hizmetler, kazanç için değil, Allah’ın rızası için, özellikle gençliğimizin ve toplumumuzun uhrevi hayatı için gerçekleştirilmektedir. Burada maddi manevi katkı sunan herkes, mutlak surette sevaptan pay alır”

Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Solhan Yeni Mahalle Erbakan Caddesi Solhan Aile Sağlığı Merkezi önünde kurulan çadırda gerçekleştirilen kermes faaliyetinin açılışını, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç ile Solhan Ulu Cami İmam-Hatibi Mehmet Bingöl yaptılar.

Solhan Ulu Cami İmam-Hatibi Mehmet Bingöl’ün kermesin hayırlı olması ve hayırlı hizmelere vesile olması duası ile açılan ve kurum amirleri, davetliler ile vatandaşların katıldığı kermesin açılışında bilgi veren Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç, vakıf hizmetleriyle ilgili bilgi verip, Solhan’da ilk kermeslerini 2014 yılında düzenlediklerini ve ilk iki yıl kermeslerini öğrenciler yararına düzenleyip gelirlerini öğrenci yetiştirmek için kullandıklarını belirtti.

Solhan’daki faaliyet ağının bundan sonraki süreçte daha aktif ve yaygın olacağına dikkat çeken Değişgeç: “Burada sadece kermes değil, farklı sosyal ve kültürel alanlarla ilgili etkinlikler de düzenlemekteyiz. Solhan’da faaliyetlerimizi sürdürmek için bir merkez oluşturduk ve merkezin tadilatı ile kullanıma hazır hale gelmesi için ihtiyaçlar bulunmaktadır. Bu yılki kermesimizin geliri de bu alanda kullanılacaktır. Bu hizmetler kazanç için değil, Allah’ın rızası için, özellikle gençliğimizin ve toplumumuzun uhrevi hayatı için gerçekleştirilmektedir. Burada maddi manevi katkı sunan herkes, mutlak surette sevaptan pay alır. Cenab-ı Hak, kendi rızası için yapılan her işte kullarını mükafatlandırır. İnşallah bu güzel etkinliklerin bir yenisinde daha bir araya geliriz. Kermesimize katılan, destek sunan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim cümlemizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Fatih Okumuş ile Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise, Kermesin hayırlı olmasını ve gelirlerin de hayırlar getirmesini dilediler.

Açılış programı, kurdele kesiminin ardından yapılan ikramlarla devam etti. 16 Mayıs 2016 Pazatesi günü açılışı yapılan kermes, 20 Mayıs 2016 Cuma gününe kadar devam etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN