• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:13
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:36
  • Yatsı: 21:17

BU YATIRIMA YAZIK OLMASIN!

10 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1187 defa okundu.
BU YATIRIMA YAZIK OLMASIN!

Solhan Belediyesi tarafından yapılan ve 2014 yılında hizmete açılan mini terminalde işletmelerin açık olmaması, ‘yatırıma yazık olmuş’ yorumlarına neden oluyor. Büyük yatırımın olduğu mini terminalin kullanılması için gerekli girişimlerin yapılmasını isteyen Solhanlılar, ‘birçok ilçe bunu bulamazken bizde kullanılmıyor’ ifadelerini kullandılar.

Solhan Belediyesi tarafından yapılan ve 2014 yılı Eylül ayında yapılan ihale ile ilk kiralama yapılıp hizmete açılan Solhan Mini Terminalinde bir süreliğine işletmelerin açıldığını ancak daha sonra teker teker kapandığını söyleyen vatandaşlar, Belediyenin bu yatırım için bir çözüm bulması gerektiğini söylediler.

Eylül 2014 tarihinde kiralamaya başlanılan ve peyder pey kiralama için yapılan ihale sonuçlarında kiralandığı iş yerlerinin çocuğunun ilk etapta açıldığını ancak daha sonra birer birer kapandığını belirten vatandaşlar, şuan 3-4 işyeri dışında tüm işletmelerin kapandığını belirttiler.

İlçede mini terminal olmadan her kesin bunu büyük eksiklik gördüğünü ve yapılması ile güzel proje olarak kamuoyuna yansıyıp taktir edildiğini ancak tamamlandıktan sonra beklenilenin olmadığını söyleyen vatandaşlar, “İlçemizde her zaman olduğu gibi mini terminal ihtiyacı da dile getirilip talepler iletiliyordu. Belediyemiz de bu ihtiyaca cevap vermek için terminal çalışmalarına başladı ve 2014 yılında tamamlayarak hizmete açtı. İlk açıldığında bir çok dükkankiraya verilip kiralayanlar işletmeleri açtı. Ancak daha sonra işletmelerden çoğu kapattığı için terminalde beklenen tablo yaşanmadı” ifadelerini kullandılar.

BU BÜYÜK YATIRIMA YAZIK OLMASIN

Mini terminal yatırımının Solhan ölçekli ilçelere göre büyük yatırım olduğunu ve bunun atıl olup bu büyük yatırıma yazık olmaması için esnafların, taşımacıların ve Belediyenin üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, şu ifadeleri kullandılar:

“Bugün terminalde 3-5 iş yeri dışında tüm iş yerleri kapanmış. Bunun temel nedenini araçların terminalde değil çarşıda yolcu alması olarak görüyoruz. S.S. 10 Nolu Solhan – Bingöl Minibüsçüler Kooperatifi dışındaki araçlar çarşıda yolcu alıp, çarşıya yolcu indiriyor. Araçların terminale girmemesinden dolayı vatandaşların da terminale gitmesi için sebep kalmıyor ve bu sebeple diğer esnafın da iş yapma olasılığı kalmıyor. BU durum devam ederse büyük yatırıma yazık olur ve atıl durumda kalır. Burada gerek belediye ve gerekse taşımacılar sorumlulukları gereğini yapıp hem bu yatırımın amacına uygun kullanmasını sağlasınlar hem de çarşıyı araç yığınından kurtarsınlar.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN