• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

BU TAKIMA YAZIK OLMASIN!

27 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2192 defa okundu.
BU TAKIMA YAZIK OLMASIN!

Voleybol Birinci Ligde mücadele eden Solhanspor’un sezonun ilkyarı değerlendirmesinde bulunan Kulüp Başkanı Sönmez, takımın eksikliklere rağmen başarı olarak iyi durumda olduğunu belirtirken maddi imkânsızlıklardan dolayı sıkıntıların olduğunu aktardı.

Türkiye Voleybol Federasyonu 2018-2019 sezonu erkekler birinci lig B grupta mücadele eden Solhanspor, ligde aldığı puan ile aynı puana sahip olan iki takımdan sonra 5’inci sırada yer alıyor.

Sahada mücadelesine devam eden Solhanspor’un saha dışında özellikle maddi sıkıntıları devam ediyor. Solhanspor Kulübü Başkanı Ferhat Sönmez, 2018-2019 sezonu ilk yarısını değerlendirdi.

Sezonun ilk yarısının ardından Solhanspor Kulüp Başkanı Ferhat Sönmez, yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “Geçen sezon Efeler Ligi’ni kıl payı kaçırmamız ve mali açıdan geçirmiş olduğumuz sıkıntılı süreçten dolayı aslında bu yıl orta sıralara oynayan içerdeki maçlarımızda mücadelesiyle zevk veren bir takım kurma düşüncesi içerisindeydik. Ancak Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız ve Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Nihat Doğu ile beraber Eski Valimiz Sayın Ali Mantı ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde tekrar Efeler Ligi için mücadele eden bir takım kurma düşüncesinde ortak karar kıldık. Ancak bu kararı aldığımız süreçte iyi bir takım kurma konusunda zamansal olarak biraz gecikmiş durumdaydık ve neticede yukarıyı zorlayabilecek 8 sporcu ve 1 Baş antrenör ile anlaşabildik. Eksik başlamamızdan kaynaklı iyi bir kamp süreci geçiremedik, sezon başlamadan antrenörümüzle yollarımızı ayırdık ve sezona yardımcı antrenörümüzle başlamak zorunda kaldık. 13 haftalık bir ilk yarı sürecinde takımımız ancak 10 kişiye tamamlanabildi, antrenmanlar hep sıkıntılı geçti ve bu da özellikle deplasmanlardaki maçlara motivasyonsal olarak yansıdı. Mali olarak da bir sponsorumuzun olmayışı, eski valimizin tayininin çıkması, ekonomik krizler, işadamlarımızdan beklediğimiz destekleri görememek gibi etkenlerden dolayı çok sıkıntılı süreçler geçirdik ve Ağustos ayında başlayıp Aralık 22’sinde bitirdiğimiz ilk yarı sürecinde sadece bir maaş ödeyebildik ve maalesef sporcularımız yarıyıl tatiline giderken onları eli boş gönderdik. Halbuki Efeler Ligi için mücadele ettiğimiz rakiplerimizden Palandöken Bld., Sorgun Bld., Beşiktaş, Bursa B.B. gibi takımlarda ne kadro yetersizliği mevcut ne de maaşlarda aksama… Sporculara ödemelerin yapılamaması, eksik oluşumuzdan kaynaklı düzenli antrenmanların yapılamaması, baş antrenörümüzün olmayışı gibi birçok olumsuz nedene rağmen takımımız ilk yarıyı bana göre çok iyi yerde bitirdi. Zaman zaman özelikle deplasmanlarda aldığımız mağlubiyetler sonrasında eleştiriler aldık. Eleştiriler mutlaka olacaktır ve bizi de geliştirecektir ama bizleri eleştirenlerin mutlaka yaşadığımız bu olumsuzlukları da göz önünde bulundurması gerektiği kanaatindeyim.”

“BAŞARILI OLMAK BİR EKİP İŞİDİR”

Başarılı olmanın bir ekip işi olduğunu belirten Sönmez, “Eğer başarılı olmak istiyorsak tüm siyasetçilerimizin, kamu kuruluşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, esnaflarımızın, iş adamlarımızın elini birlikte taşın altına sokması gerekiyor. Bu ilçe 3.000-4.000 taraftarıyla voleybol ile özdeşleşmiş durumda. Voleybol ile özelde ilçemizin ve ilimizin genelde ise bölgemizin tanıtımına ciddi katkılar sunmakta.  Bölge olarak maruz kaldığımız bazı önyargıları özellikle milli forma giymiş sporcuları ve yabancı sporcuları getirerek vermiş olduğumuz hem saha içi hem de saha dışı mücadelelerle kırmış bulunmaktayız. Böyle bir seviyeye gelmişken herkes tarafından desteklenmesi çok önem arz etmektedir. 30 Aralık Pazar günü takımımız ikinci yarı hazırlıkları için tekrar Solhan’da toplanmış olacak. Bürokratlarımız takıma acilen artık el atmalılar. Umarım bahsetmiş olduğumuz beraberliği sağlarız da istediğimiz, hedeflediğimiz başarıya ulaşmış oluruz. Aksi takdirde başarıdan ziyade bizi bekleyen başka tehlikelerle kaşı karşıya kalabiliriz. Maalesef maddi olarak çok zor durumdayız. Sporcularımızın kaldığı tesisin kirasını, elektrik borcunu dahi ödeyemeyecek durumdayız. Bu seviyedeki takımımıza, mücadelemize, alın terimize yazık olmasın… İlimizin tanıtımı için her yıl milyonlar harcanırken, ilimizin tanıtımına büyük katkılar sunan takımımız külfet olarak görülmesin… Lütfen artık duyun sesimizi… Çünkü bu şehir, bu takım, bu taraftar Efeler Ligi’ni fazlasıyla hak ediyor.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN