• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Bu Haliyle Ölü Yatırımdır!

28 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1585 defa okundu.
Bu Haliyle Ölü Yatırımdır!

Yapımı devam eden Solhan 500 kişi kapasiteli Spor Salonu inşaatını gezen Solhan Kaymakamı Aydın ve beraberindekiler, tribünün uygun olmadığını dile getirip çok güzel olan projenin böyle bir tribün ile ölü yatırım olduğunu belirttiler.

 Solhan Kaymakamı Şeref Aydın ve beraberindekiler, Hafta sonu Solhan’da oynanan Solhanspor ile Kızıltepe Gençlikspor voleybol maçını izledikten sonra yapımı devam eden Solhan 500 kişi kapasiteli Spor Salonu’nu gezdiler.

İnşaat hakkında bilgi alan Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Salonun tamamlanması ile güzel bir hizmete daha kavuşulacağını belirtti.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu ile beraberlerindeki bir grupla salona giren Kaymakam Aydın, tribünleri görünce adeta şoke oldu.

Salonun iki yanında 3 kademeli yapılan tribünlerin salona uygun olmadığı ve yeni salona yakışan bir tribün yapılmayınca projenin deyim yerinde ise boşa uygulandığı görüşleri belirtildi.

Sadece tribün ile projenin ölü proje olduğu, şayet revize edilmezse salonun sadece düğün salonu olarak kullanılabileceği dile getirildi.

Yüklenici firma yetkilisi ile görüşen Kaymakam Aydın, proje hakkında bilgi aldı.

Firma yetkilisi, projenin tip proje olduğunu, kendilerinin bunu değiştirme gibi bir imkânlarının olmadığını ancak Bakanlıkça projenin revize edilerek tribünlerin yapılabileceğini aktardı.

Kaymakam Aydın, “Tip proje böyle olsa da kullanımı için değiştirilmesi gerekiyor. Bu haliyle burası kullanılamaz. Bakan Bey ile görüşüp tribünün uygun bir şekilde yapılmasını talep edeceğiz. Bu haliyle spor salonu olarak kullanılmayacak durumdadır.” dedi.

Mevcut kapalı Salonla ilgili ise Kaymakam Aydın, salonun onarılıp kullanılmasının yeni yapılmasından daha maliyetli olacağını belirtip, salonun yıkılıp yerine açık hava spor alanı yapılmasının uygun olacağı değerlendirmesinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN