• Dolar Alış / Satış: 18.612 / 18.646
  • Euro Alış / Satış: 19.421 / 19.456
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:10
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

“BU HADSİZLİĞİ YAPANLAR HUKUK ÖNÜNDE GEREKEN HESABI VERMELİDİRLER”

30 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2832 defa okundu.
“BU HADSİZLİĞİ YAPANLAR HUKUK ÖNÜNDE GEREKEN HESABI VERMELİDİRLER”

Diyanet-Sen Bingöl Şube Başkanı Mücahit Çelik, “Müslümanların kutsal mekanı, kıblemiz Kabe’ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Diyanet-Sen Bingöl Şube Başkanı Mücahit Çelik, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille eleştirerek “Müslümanların ortak kutsal değeri, mukaddes Kabemize yapılan bu hadsiz saldırıyı şiddetle kınıyorum.” dedi.

Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların kutsal mekanı, kıblemiz Kabe’ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyorum. Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırı dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylemdir. Sorumlular derhal bulunarak yargı önünde hesap vermelidir. Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve kutsallarımıza saldırmaya hakkı yoktur. Bu bir düşünce özgürlüğü değil, açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyon.  Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak `kaos` peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında susmayan diyanet camiası bundan sonra da sessiz kalmayacaktır.”  ifadelerini kullandı.

“BU HADSİZLİĞİ YAPANLAR HUKUK ÖNÜNDE GEREKEN HESABI VERMELİDİRLER”

Dini değerlerimizle fütursuzca dalga geçilmesine bu toplumun izin vermeyeceğini belirten Çelik, “Dünya ve ülke olarak korona virüs nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe, birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir. Bu hadsizliği yapanlar hukuk önünde gereken hesabı vermelidirler.” dedi.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Çelik “Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sorumluların bir an önce adalet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN