• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

BU BÖLGELERE DİKKAT!

19 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1333 defa okundu.
BU BÖLGELERE DİKKAT!

Bingöl’de son günlerde artan eylemler nedeniyle merkez ve ilçelerinde bulunan 11 bölge, 12-26 Ekim 2015 tarihleri arasında ‘Geçici Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edildi. Solhan’da Yenibaşak-Doğuyeli bölgesi ‘Geçici Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edildiği bildirildi.

 Bingöl Valiliği, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu`nu kapsamında 11 bölgenin ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşmaktadırlar. Bingöl Valiliği olarak, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır” denildi.

ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLEN YERLER

Açıklamada, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince, merkez Ortaçanak bölgesi, Karlıova Hasanova ve Hışhışak Deresi bölgeleri, Genç Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman, Şekeran bölgeleri, Solhan Yenibaşak-Doğuyeli bölgesi, Yayladere Horivanik-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi) bölgesinde, 12-26 Ekim 2015 tarihleri arasında “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildiği belirtildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN