• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

BTP, SOLHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

24 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2330 defa okundu.
BTP, SOLHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

31 Mart yerel seçimleri için siyasi partilerin aday belirleme süreleri devam ederken BTP, Bingöl Merkez ve İlçe adaylarını açıkladı. Bingöl için açıklanan listede Solhan adayının Erhan Pezek (Esnaf) olduğu açıklandı.

31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimler için siyasi partiler adaylarını belirlemeye devam ediyor. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) yerel seçim çalışmaları kapsamında aday tanıtım programları düzenlerken aday tanıtım programlarıyla birlikte Çare: Bir ve Birlikte Olmak konulu sempozyumları da düzenleniyor.

Elazığ’da düzenlenen ‘Çare: Bir ve Birlikte Olmak’ sempozyumunda yapılan aday tanıtımında Bingöl ve ilçe adayları da açıklandı.

Elazığ’da düzenlenen programda konuşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, Türkiye ekonomisindeki yaşanan sorunlara aktardı.

Programda konuşan ve Türkiye’nin ekonomisinin içinde olduğu duruma dikkat çeken Eyercioğlu,  “Bugün geldiğimiz noktada 2019’un Ekim ayına kadar ödememiz gereken borç faizi 174 milyar dolar. Eğer bu 174 milyar dolar TL’ye çevrilmiş olsa, her ay Türkiye’de yaşayan 81 milyon insana 700 TL maaş anlamına gelir. İşte O gün Prof. Dr. Haydar Baş’a kulak verseydik, bu 174 milyar dolarlık faiz borcu üzerimize gelmek yerine bu 700 liranın üzerine 300 lira daha koyardık ve bin TL vatandaşlık maaşını hepimiz alırdık. Ödenemeyecek borçlar kapıya geldi. Şimdi kredi kartı borçları bir bankaya devredilecek. Türkiye’deki bankalar her yıl kâr açıklıyor. Bir yandan da vatandaşın bankalara borcu katlanıyor. Nasıl oluyor da vatandaşa verdiği parayı geri alamaz iken bu kadar kar ediyorlar? İşte bunun için ediyor, garantörü devlet. Bunun tek sorumlusu Prof. Dr. Haydar Baş’a kulak vermeyen idare ve O’nu bir türlü anlamak istemeyen milletimizdir” ifadelerini kullandı.

Bağımsız Türkiye Partisi tarafından Elazığ’da düzenlenen programın son bölümünde partinin bölgedeki bazı il ve ilçelerindeki belediye başkan adayları da tanıtıldı. İşte, BTP Bingöl Belediye Başkan Aday Listesi:

Merkez: Fethi Gezen (Medya)

Adaklı: Filiz Omaç (Moda Tasarım)

Genç: Selim Erdoğmuş (Emekli)

Karlıova: Abdulkadir Özdoğan (Serbest)

Kiğı: Leyla Ay (Tekstil)

Solhan: Erhan Pezek (Esnaf)

Yayladere: Abdullah Oğuzhan (Emekli)

Yedisu: Latif Göymen (İşletmeci)

Haber: Yunus Gengörü

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN