• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

BOZKURT, İL İKİNCİSİ OLDU

13 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
927 defa okundu.
BOZKURT, İL İKİNCİSİ OLDU

Bingöl Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde “İmam Hatip Liseleri Arası Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışmaları” yapıldı. Kız öğrencilerin katılığı yarışmada Solhan Kız İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yeter Bozkurt il ikincisi oldu.

Bingöl Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde “İmam Hatip Liseleri Arası Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışmaları” yapıldı.

Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda yapılan yarışmaya İl Milli eğitim Müdürü Kadri Engin, Vali Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, Milli Eğitim Müdürü Engin’in eşi Ayfer Engin, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, Şube Müdürü Mehmet Arslan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Yarışma öncesi konuşan Milli Eğitim Müdürü Engin, “Her yıl Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapılan mesleki yarışmalarımızın bugün ikincisini gerçekleştireceğiz. Dün merkez imam hatip lisesi koordinesinde Genç Sala, Genç Bilaller ve Kur’an-ın Genç Muhafızları il yarışmalarımızı yaptık. Bugün bu salonda inşallah Genç Nida Kız İmam Hatip Liselerimiz arasında güzel Kur’an-ı Kerim okuma yarışmamızı gerçekleştireceğiz. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu hususta öğrencilerimizi çalıştıran, onları dinleyen ve yarışmaya hazır hale getiren tüm meslektaşlarıma ve idarecilerime teşekkür ediyorum. Kur’an-ı Kerim insanlığın kurtuluşu için insanların ihtiyaçlarına göre en son gönderilen kitap olduğu, Kur’an okumanın bir sanat olduğu, asırlardan beri Kur’an-ı Kerim’in doğru ve güzel okunması, ezberlenmesi ve sonraki nesillere öğretilmesi için dünyanın her bir yerinde Cami halkaları oluşturulmuş, okullar, medreseler, fakülteler gibi eğitim kurumları açılmıştır. Genel Müdürlüğümüz tarafından Kur’an-ı Kerim yarışmaları yaklaşık 32 yıldır aralıksız yapılıyor. Sevgili gençler Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak bir nasip meselesidir. Kur’an-ı Kerim okuyan herkes her zaman bir adım öndedir. Bu nedenle siz zaten öndesiniz. Efendimiz sizleri övmüştür. O yüzden bu yarışmaya katılan her öğrencimiz birbirinden değerlidir ve bunun için biz bu yarışmalara birincisi olmayan herkesin birinci olduğu yarışmalar diyoruz. Bizler mukaddes kitabımızı seviyoruz; öğreteni seviyoruz, öğreneni, dinleyeni seviyoruz. Bu yarışmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum, tüm yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Yarışmada, Merkez Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sümeyye Çağatay il birincisi, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yeter Bozkurt il ikincisi ve Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Derya Mocu il üçüncüsü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere, çeşitli ödül ve hediyeler verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN