• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

“BİZ SOLHAN’A NE YAPSAK AZDIR”

11 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1257 defa okundu.
“BİZ SOLHAN’A NE YAPSAK AZDIR”

Bayramlaşma programına katılan ve Solhanlıların Bayramını kutlayan Yılmaz, “Her fırsatta Solhan’a gelmeye çalışıyoruz. Solhan bizim için çok kıymetli bir yer. Her zaman bizim yanımızda olduğu için bunu hep söylüyorum biz Solhan’a ne yapsak azdır. Gerek yerel yönetim, gerek merkezi yönetim olarak Solhan’ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, partisinin düzenlediği bayramlaşma programına katıldı.

Düzenlenen bayramlaşma programında Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Ramazan Bayramı’nın dünya coğrafyasında mazlum, mahsum Müslümanların yaşadığı kentlerdeki sıkıntıların giderilmesine ve akan kanın, gözyaşının dinmesine vesile olmasına dileyerek hazirunun bayramını kutladıktan sonra Bingöl belediye başkanı Yücel Barakazi, kısa bir selamlama konuşması yaparak Solhanlıların bayramını kutladı.

Bayramlaşma programına katılanların bayramını kutlayan ve bayramın bütün İslam âleminin; birlik ve beraberliğine vesile olmasını dileyen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, bundan sonraki süreçte de mutlu ve huzurlu bir yaşam dileğini iletti.

Bu yıl ilçemizde yapacakları programlar hakkında da konuşan Yıldız, “İnşallah nasip olursa bu yıl ilçemizde yaklaşık 8 milyonluk yatırımız söz konusu. Onun bir kısmından bahsetmek istiyorum.  İlk yatırımımız; geçen sene ihalesini yaptığımız 28 kilometre altyapımız var. İkinci yatırımımız; sosyal tesis olarak çok önem arz ettiğini düşündüğümüz 28 bin metre kare üzerinde inşa edeceğimiz açık alan spor kompleksimiz var. Onu da ihalesini yapıp sözleşmemizi yaptık. İnşallah en yakın zamanda çalışmalara başlanacak. Umuyoruz ki bu tesiste birlikte ilçemizin ciddi anlamda çevresi değişecek ve ilçe halkı güzel bir tesise kavuşmuş olacak. Sayın Bakanımız ve ekibinin katkısı yatırımlarımızda çok oldu. Arsanın tahsisi konusunda ciddi destekleri oldu. Huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum. Yine meteoroloji bahçemiz vardı, atıl durumundaydı. Buna da Sayın bakanımızın desteği ile inşallah hizmete kazandırıyoruz. Şuan sadece onay kaldı. İnşallah en kısa zamanda onu da onayından çıkararak gerçekten ilçe adına inşallah yeni bir tesis yapmış olacağız. Bununla birlikte İnşallah 110 bin metrekare kilitli taş çalışmamız olacak. Onun da ihalesini yaptık.  Solhan’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Solhan’ımız daha çok büyük hizmetlere layık. İnşallah hizmetlerimizin de devamı gelecek. Hizmetleri yapmamızda destek sunan Sayın Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

“ÇÖZÜM YOLLARINI HEP BERABER ARAYACAĞIZ”

Bir bayramı daha beraber geçirmenin sevincini yaşadıklarını ve bayramın ülkemizin birliği için kardeşliği için hayırlara vesile olmasını dilediğini belirten AK Parti Bingöl milletvekili Enver Fehmioğlu, “Bu bayramın bütün bir ümmetin dirilişine, uyanışına vesile olmasına Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Değerli Solhanlı kardeşlerim; tabii ki biz ancak bayramdan bayrama geliyoruz diye düşüneceksiniz inanınki yoğun bir çalışmamız, yoğun bir programımız var. Ankara’da bize her zaman sizleri ziyaret etmek isteriz yani Bayram dışında da hep gelmek isteriz inşallah Allah nasip ederse Meclis tatile geçerse inşallah geliriz burada günlerce beraber vakit geçireceğiz, muhabbetler edeceğiz. İnşallah sorunlarımızı o zaman daha farklı dile getireceğiz ve bu sorunlarımızın çözüm yollarını hep beraber arayacağız. Bugün bayram vesilesiyle buraya geldik siz değerli kardeşlerimizin yoğun ilgisi bizi çok sevindirdi.” İfadelerini kullandı.

SOLHAN’A BAYRAMLAŞMAYA GELENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Bayramlaşma programına katılanlara hitaben konuşan ve Solhanlıların bayramını tebrik eden kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, “İnşallah bu huzurlu günlerin yaşanmasında katkısı olan bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Rabbim bu güzel günler hürmetine birliğimizi, beraberlimizi, dirliğimizi daim eylesin inşallah. Böyle günlerde dayanışma içerisinde ülkemizin birliğini savunmasını ve tüm İslam coğrafyasında ki zulümlerin sona ermesi için bir kez daha böyle günlerde yüce Allah’a dua etmemiz gerekiyor.” İfadelerini kullanırken ilçe bayram programlarının ilkini Solhan’a gerçekleştiren eski bakan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindekilerin isimlerini belirterek ayrı ayrı teşekkür etti.

“BİZ SOLHAN’A NE YAPSAK AZDIR”

Bayramlaşma programına katılan ve Solhanlıların Bayramını kutlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Her fırsatta Solhan’a gelmeye çalışıyoruz. Ramazan’da da bir güzel iftar programı olmuştu burada yine belediye başkanımız ekibinin katkılarıyla organizasyonuyla sizlerle bir arada olmuştuk. Bugün de bayram vesilesiyle bir aradayız. İnşallah gelecekte de her fırsatta Solhan’a geleceğiz, sizlerle beraber bir arada olacağız. Solhan bizim için çok kıymetli bir yer. Her zaman bizim yanımızda olduğu için bunu hep söylüyorum biz Solhan’a ne yapsak azdır. Gerek yerel yönetim, gerek merkezi yönetim olarak Solhan’ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Dünya döndükçe sıkıntılar bitmez. Bir şey yaparsın başka bir şey çıkar önümüze… Önemli olan bütün imkanları kullanarak gayret sarf etmektir. Solhan belediyemiz, Arakonak belediyemiz, il genel meclis üyelerimiz, kaymakamlığımız, kurumlarımız hep birlikte size hizmet etmeye çalışıyoruz.  Geçmişe göre çok şükür artık mukayese edilemeyecek noktadayız. Geçmişi bilenler biliyor ama elbette yapacak çok işimiz var. Ben huzurunuzda özellikle belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bazı bilgiler verdi. İnşallah güzel hizmetler artarak devam eder.” İfadelerini kullandı.

“İSLAM ADI ALTINDA İSLAM’A SALDIRIYORLAR”

Konuşmasının devamında Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Ramazan’da ve arefe gününde terör hadiseleri yaşandı. Türkiye’de İstanbul’da değişik vilayetlerimizde Bağda’dı kana buladılar. 130 can gitti. En son Medine’yi Münevvere’de maalesef o sözün bittiği yer diyelim bu hunharca,  haince saldırılarla karşılaştık. Ben huzurunuzda kim yaparsa yapsın, hangi isim altında yaparsa yapsın, bütün terör hadiselerini lanetliyorum. Cenabı Allah İslam alemini de, ülkemizi de, Bölgemizi de bu beladan kurtarsın diyorum. Bizler de mücadele edeceğiz elbette. Bir taraftan Güvenlik güçlerimiz ama bir taraftan da millet olarak devlet millet el ele İnşallah bu bela ile uğraşacağız. Bunların kimlerin başımıza sardığını herhalde tahmin edebiliyorsunuz. İslam adı altında İslam’a saldırıyorlar. Kürt, Zaza adı altında Kürt’e Zaza’ya saldırıyorlar. Başka adlar altında yine aynı şeyi yapıyorlar ve hepsi de aslında aynı merkezlere giden ve aynı merkezlerin kullandığı güç odaklarının kullandığı yapılar, örgütlerdir. Bunlara gençlerimizi kaptırmayacağız inşallah. Bunlara karşı Solhan nasıl dik duruyorsa, hepimiz dik duracağız. Allah’ın izniyle ve bu bela İnşallah bir gün ülkemizin de, İslam alemin de gündeminden çıkacak. Birileri bununla birliğimizi bozmaya çalışıyor, gücümüzü kırmaya çalışıyorlar. İlerlememizi engellemeye çalışıyorlar ama inşallah bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Cenabı hakkın yardımıyla, sizlerinde duası desteğiyle bu sorunları aşacağız İnşallah. Bunların hiçbir kutsalının olmadığı, hiçbir değerinin olmadığını bu son hadiselerle iyice ortaya çıktı. Aziz mübarek ramazan gününde Bayram arefesinde Medine’de bir bomba patlatana artık söylenecek söz yoktur, sözün bittiği yer deniyor ya gerçekten sözün bittiği yer. Değerli kardeşlerim bunlar ne yaparlarsa yapsınlar biz yılmayacağız, doğru bildiğimiz yolda da devam edeceğiz inşallah. Bu İslam aleminde, Türkiye’de tarihte olduğu gibi çok farklı noktaya geleceğiz inşallah. Er veya geç geleceğiz, bundan hiçbir kuşkumuz yok, Bunların Bayramı da zehir etmesine müsaade etmeyeceğiz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN