• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

“BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

13 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1098 defa okundu.
“BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

Solhan’da halka hitap eden ve en yüksek oranda ‘Evet’in Solhan’da çıkması halinde bir daha Solhan’a geleceğini söyleyen Yıldırım, “Zaza da bizim başımızın tacıdır, Kürt, Arap, Çerkez, Türk de başımızın tacıdır. Biz beraberiz, kardeşiz, birlikte Türkiye’yiz. Şu ay yıldızlı bayrak hepimize yeter. Bu bayraktan başka bir bayrağın bu topraklarda dalgalanmasına asla Zazalar izin vermez.” dedi.

5 Mart 2017 Bingöl Mitinginden sonra Muş’a geçen ve burada da düzenlenen mitingde halka hitap eden Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Muş mitingi sonrasında Bingöl’e geçerken ilçe meydanında kendisini bekleyen Solhanlılara hitap etti.

Solhan’da kendisini bekleyen ve alanda dev bir bayrak açan Solhanlılara hitap eden Yıldırım, “Solhan, şu ay yıldızlı bayrağı göreyim. Rengine, hilaline, yıldızına kurban olayım. Allah’ına kurban, Solhan.” dedi.

Bugün Bingöl’ün destan yazdığını, şehrin müthiş coşku ve heyecanla kendilerini bağrına bastığını belirten ve Muş’tan gelirken Solhan’a uğramadan geçemediklerini ifade eden Yıldırım, “Solhan, AK Parti kurulduğu ilk günden bu yana hep destek oldu, desteğini de hep arttırarak devam ettirdi. Solhan eminim ki 16 Nisan’da destan yazacak, Bingöl de Türkiye’de birinci olacak. Sizden birincilik bekliyorum. İnşallah 16 Nisan’da sandıklar açıldığında gözüm, kulağım Solhan’dan gelecek haberde olacak. Bu geceyi hatırlayacağım. Buradan söz veriyorum, eğer birinci olursanız Solhan’a tekrar geleceğiz, birlikte olacağız.” diye konuştu.

Binali Yıldırım, ülkenin önünde önemli bir anayasa değişikliği oylaması olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti: “Bu değişikliğin amacı, Türkiye’nin aydınlık yarınlarının kapılarını aralamak, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine, muasır medeniyetlerin seviyesine çıkmak için gereken değişikliği yapmak. Üzerimde bir emanet var. Milletin adamı, AK Parti davasının yılmaz bekçisi, liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın size selamını getirdim. Solhanlılar, gecenin bu vaktinde bizi beklediniz, soğuk, kar, kış demediniz. Allah sizden razı olsun.Merak etmeyin sizin geleceğiniz, bizim geleceğimiz. Her zaman milletimizin emrinde olduk, 780 bin kilometrekare vatan toprağını bir ve beraber bildik. 80 milyon vatandaşımızı başımızın tacı yaptık. Zaza da bizi başımızın tacıdır, Kürt, Arap, Çerkez, Türk de başımızın tacıdır. Biz beraberiz, kardeşiz, birlikte Türkiye’yiz. Şu ay yıldızlı bayrak hepimize yeter. Bu bayraktan başka bir bayrağın bu topraklarda dalgalanmasına asla Zazalar izin vermez. 16 Nisan’a hazır mısın Solhan? Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak için hazır mısın Solhan? O halde kararımız ‘Evet’.”

Yıldırım, soğuk kış gününde, gece vakti kendisini bağrına basan Solhanlılara teşekkür etti.

Başbakan Yıldırım’a, Başbakan yardımcıları Mehmet Şimşek, Veysi Kaynak ile AK Parti Genel Başkan yardımcıları Cevdet Yılmaz ve Mehdi Eker, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Ak Parti il ve Solhan İlçe Başkanları, Gençlik kolları başkanları, Solhan ve Arakonak Belediye Başkanları ile AK Parti Bingöl eski milletvekili Şebnem Koçakelçi eşlik etti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN