• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

“BİZ 33 BİN VATANDAŞIN ADINA ÇALIŞIYORUZ”

19 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
21060 defa okundu.
“BİZ 33 BİN VATANDAŞIN ADINA ÇALIŞIYORUZ”

2018 Yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş Başkanlığında yapıldı. Toplantıda Konuşan Kaymakam Okumuş; “Biz atanmış ve seçilmişler olarak hiçbir şekilde bize oy vermiş, bizi seviyor, sevmiyor ayrımına gidemeyiz. Biz 33.153 vatandaşın adına çalışıyoruz. Onlar adına iş yapıyoruz.” dedi.

İlçedeki koordinasyonu sağlamak, sorunları tespit etmek, sorunlara yerinde çözüm bulmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla 2018 Yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

2018 Yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı 18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 08.30’da Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş başkanlığında Kent-Mar Kafe’de yapıldı.

Toplantıya katılan kurum amirlerinin kurumlarıyla ilgili sorunlarını dile getirilerek çözüm önerilerini istişare ettikleri 2018 Yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısına; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, ve İlçede faaliyet gösteren kurum amirleri katıldı.

“BURADA HİZMET ETTİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZ BİZİM PATRONLARIMIZDIR.”

Kent-Mar Kafe’de verilen Kahvaltının ardından konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi; “3’üncü senemiz 5’inci koordinasyon toplantımız. Bizim genel prensiplerimizi bu toplantılara kadar hep arz ettik, sizinle paylaştık. Biz devletin memurlarıyız devlet adına burada bulunuyoruz. Burada hizmet ettiğimiz vatandaşlarımız bizim patronlarımızdır. Biz bu anlayışla hareket ediyoruz. Bizim iş ve işlemlerimizi hukuka uygun bir şekilde yürütmek demokrasinin icabıdır. Yani hükümet tarafı; Tüzükleri kanun hükmünde kararnameleri, yönetmenlikleri, talimatları veriyor. Meclis tarafı da; Kanun, milletler arası anlaşma v.s işler yapıyor. Şimdi biz meclisten gelen yasayı, bakanlıktan gelen yönetmenliği demokrasinin icabı uygulamak zorundayız. Dolayısıyla iki ana prensibimiz var “vatandaş memnuniyeti, hukuka uygunluk.” İşlerimizi buna göre yapacağız. Biz atanmış ve seçilmişler olarak hiçbir şekilde bize oy vermiş, bizi seviyor, sevmiyor ayrımına gidemeyiz. Biz 33.153 vatandaşın adına çalışıyoruz. Onlar adına iş yapıyoruz. Bir esnaf nasıl müşterisini velinimeti olarak görüyor kamuda genel olarak vatandaşı velinimeti olarak görmeli. Solhan olmazsa biz olmayız Solhan’da vatandaş olmazsa Solhan olmaz, Belediye Başkanı olmaz, Kaymakam olmaz. Dolayısıyla biz vatandaşın lafta değil gerçek manada icraatta ve hakikatte mutlak surette taleplerini hukuka uygun olanları, yapılacak olanları mutlaka yapmalıyız. İşlerimizi tabiî ki hukuk ölçüsünde yapacağız ama hukuka uygun olduğu halde adaletsiz olabilecek işler vardır. Mesela; takdir gerektiren işler vardır. Takdir gerektiren işlerde de taksim yapmak gerekiyorsa seçim yapmak gerekiyorsa mümkün mertebe seçim veya taksim yapılacak şeyde kura çekmek en güzeli. Bu mümkün olmuyorsa en adaletli, nitelikli, liyakatli kişilerden kamu vicdanı rahat edebilecek bir şekilde karar vermek lazım. Bir karar verdiğimizde biz kendimiz kendi kriterlerimizi tatbik ettik seçim yaptık. Demeli ki bu 33 Bin vatandaş gerçekten doğru adamı seçtik. Biz vatandaşlarımızın nezdinde yerimizi ve kararlarımızı sorgulatacak hal ve hareketlerden özellikle kaçınmalıyız. Her halükarda resmiyetin, görevin gerektirdiği vakarı göstereceğimiz gibi diğer yandan da bu vakarı, bu saygınlığı ayaklar altına aldıracak hal ve hareketlerden de çok ivedi bir şekilde kaçınmamız icap eder. 2018 Birinci koordinasyon toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

“DAHA YAŞANILABİLİR BİR SOLHAN ORTAYA KOYMA ADINA ÇALIŞMALARIMIZ BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR.”

Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmalarına başlayan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız şu ifadeleri kullandı; “2018’in ilk koordinasyon toplantısıyla burada birlikteyiz. 2017 yılında ilçede eksik gördüğümüz hizmetlerle alakalı birkaç bilgi aktarmak istiyorum. Öncelikle ilçede altyapı, üstyapı noktasında ciddi çalışmalarımızı yürüttük. Altyapı noktasında 2017 yılında yüzde 99 oranında çalışma yaptık şuan altyapıyla ilgili çok problemimiz kalmadı. Üstyapıyla ilgili yüzde 80lerdeydik inşallah bu sene yapacaklarımızla birlikte bunu da yüzde 98 oranında üstyapıyı da bitireceğiz. Daha yaşanılabilir bir Solhan ortaya koyma adına da çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Tabi kendi kanaatimizce de bu dört yılda başarısız olduğumuz noktalar oldu. Bunlardan en önemli hususlardan bir tanesi başıboş hayvanlara çözüm üretemedik. Tabi güzel bir ilçe ama maalesef gün içerisinde yoğun bir şekilde çarşı merkezinde veya ana yollarda hayvanlarla karşılaşıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Emniyet müdürlüğü ve ilçe Tarım Müdürlüğüyle koordinasyon yaptık. Onları da işin içine dahil ettik inşallah bununla ilgilide bir başarı sağlayabilirsek ben inanıyorum ki Solhan çok daha iyi bir noktaya gelecektir. Tabi kaldırım işgalleriyle alakalı sıkıntılarımız devam ediyor. Bununla ilgilide çalışmalarımız var. Bu sene inşallah şehir geçişinin BSK olmasından sonra bu vesileyle de kaldırım işgallerini de ortadan kaldırma adına da çalışmalarımızı yapacağız.”

Yapılan ilçe koordinasyon toplantısında Kaymakam Okumuş ve Başkan Yıldız’dan sonra kurum amirleri kurumlarının çalışmalarını anlatıp yapılacaklar hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN