• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

BİRLİK ENCÜMENLERİ SEÇİMİ YAPILDI

18 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1520 defa okundu.
BİRLİK ENCÜMENLERİ SEÇİMİ YAPILDI

Solhan Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenlerinin belirlenmesi için Köy muhtarları arasında seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda birlik encümenleri belirlendi.

 Mahalli İdare Birlikleri Kanununun gereğince 27 Köy muhtarları arasında Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni seçimi yapıldı.

15 Mayıs 2015 Cuma Günü saat 10.00’da İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda yapılan toplantı Birlik Başkanı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında gerçekleşti. 

Tüm köy muhtarlarının doğal olarak üyesi olduğu birlik encümeni için yapılan seçim öncesinde encümenliğe aday muhtarlar belirlendikten sonra oy kullanma işlemine geçildi. Köy muhtarlarının oy kullandığı birlik encümeni seçimi sonucunda önceki dönem yine birlik meclisi encümeni olan Şimşirpınar Köyü Muhtarı Nazım Ok ile yapılan seçimde en çok oyu alan Gençtavus Köyü Muhtarı Mehmet Karlı yeni dönemde birlik encümenliğine seçildiler.

İl Genel Meclisi üyelerinden ise Tayip Kaya ile Abdurrahim Sayılı birlik encümenliğine seçildiler.

Yapılan seçimin akabinde bir konuşma yapan Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın; “Öncelikle bir önceki dönem beraber görev yaptığımız iki il genel meclisi üyesi ve iki muhtar arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. En son seçimlerden sonra bir dönemi bitirdik. İkinci döneme inşallah başlamış olacağız. Şunu samimiyetle söyleyeyim; geçen bir yıllık bir süre içerisinde arkadaşlarımız ciddi bir olgunlukla ve köylerimize de olabildiğince eşit bir mesafede yaklaşarak karar almaya azami gayret gösterdiler. Bu konuda ben arkadaşlarımıza kefilim. En ufak bir ayrımcılık, bir köyü, bir bölgeyi dışlamak gibi bir şey söz konusu dahi olmadı. Olamaz da zaten. Ben bu vesile ile huzurlarınızda beraber bir yıl boyunca çalıştığımız arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Beraber çalıştığımız o arkadaşlar benim tablodan gördüğüm kadarıyla yani encümen arkadaşlarımız biri dışında pek değişmemiş oldu. Yeni seçilen arkadaşımıza da ben hayırlı olsun diyorum. İnşallah aynı şekilde devam edeceğiz. Yani niyetinde bu iş sadece sembolik olarak iki muhtarımız; köy muhtarlarımızı temsilen orda bulunmuş oluyorlar. Hangi muhtarımız olduğu da pek önemli değil zaten. Hepiniz de birbirinden değerli arkadaşlarımızsınız. Bazı arkadaşlarımız belki yeni, bazı arkadaşlarımızla da uzun zamandır beraber çalışıyoruz. Ben yine aynı şekilde güzel bir dönem geçireceğimize inanıyorum. Bunun dışında benim dile getireceğim herhangi bir şey yok. Belki sizlerin dile getirmek istediğiniz herhangi bir şeyler olabilir.  Sizi dinlemek isterim.  Bunun dışında da zaten kapım her zaman sizlere açıktır. Yani bir konuda şikâyeti olan var mıdır? Kaymakam bey sizinle görüşemiyoruz, size ulaşamıyoruz ya da derdimizi anlatamıyoruz diyen en azından burada gündeme gelsin. Niye sıkıntı oluyor onu da çözmeye çalışalım. Ben şu anlamda kendimi şanslı hissediyorum. Muhtemelen il genel meclis üyeleri de aynı fikirdeler. Muhtarlar konusunda gerçekten şanslıyız. Hepiniz birbirinden değerli arkadaşlar; nezaketli… Karşılıklı nezaket çok önemli bir şey ve ben bunu Solhan’daki muhtar arkadaşlarımızdan ziyadesiyle görüyorum. Aslında böyle olunca da daha rahat mesafe alınabiliyor, hizmetler daha rahat yerine getirilebiliniyor. Ama bazen bir şeyi 4 yıl isteriz olmuyor 5’inci yılda nasip olur. Bazı şeyler de hemen anında nasip oluyor. Bazen engel çıkabiliyor. Benim nazarımda bütün köylerimiz eşittir, olmakta zorundadır. Zaten her birisi eşit oy hakkına sahip üyedir. Zaten eşit olmak zorundalar. Ama hizmetler götürülürken bu eşitliği göz önüne alınmaz. Belli kriterler göz önüne alınır. Yani bir köyümüz kalabalık, bir köyümüzün de nüfusu biraz daha az tabi ki hizmet kriterlerinde aynı değerlendirmek haksızlık olur.  İnşallah yine beraber çalıştığımız süre içerisinde bu dönemi de verimli bir şekilde geçiririz” şeklinde konuştu.

Kaymakam aydının konuşmalarının akabinde muhtarlar, taleplerini dile getirip seçimin hayırlara vesile olmasını dilerken seçilen arkadaşlarına da başarı dileklerinde bulundular. Birlik encümeni seçilen muhtarlar ile il genel meclisi üyeleri de muhtarlara katılımcılara teşekkür ettiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Birlik Encümenleri Seçimi Yapıldı

14 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1563 defa okundu.
Birlik Encümenleri Seçimi Yapıldı

Solhan Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenlerinin belirlenmesi için Köy muhtarları arasında seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda birlik encümenleri belirlendi.

 30 Mart 2014 tarihinden yapılan Mahalli idareler seçimi sonucu seçilen köy muhtarları arasında 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 12. Maddesi gereğince 27 Köy muhtarları arasında Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni seçimi yapıldı.

09 Nisan 2014 Çarşamba Günü saat 10.00’da İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda yapılan toplantı Birlik Başkanı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında gerçekleşti.  

Tüm köy muhtarlarının doğal olarak üyesi olduğu birlik encümeni için yapılan seçim öncesinde encümenliğe aday muhtarlar belirlendikten sonra oy kullanma işlemine geçildi. Köy muhtarlarının oy kullandığı birlik encümeni seçimi sonucunda Şimşirpınar Köyü Muhtarı Nazım Ok ile Doğuyeli Köyü Muhtarı Remzi Yıldız yeni dönemde birlik encümenliğine seçildiler.

Yapılan seçimin akabinde bir konuşma yapan Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın; “30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde yeni seçilen Köy Muhtarlarımıza başarılar dilerim. Kesinlikle her köyümüz ayrı önem arz etmektedir. Her köyümüzün ayrı hassasiyetleri ve özellikleri mevcuttur. Bizler de hizmetlerimizde bunlara dikkat ediyoruz. Bir önceki dönem encümenlerimiz ile güzel çalışmalar yürüttüğümüz için kendilerine teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmalarda eksiklikler olmuştur. İletişimden kaynaklanan sıkıntılar da meydana gelmiştir. Ama yapılan çalışmalar ve hizmetler ise sizlerin başarısıdır. İşlerimizi hep istişare ile yapacağız. Nihayetinde kamu parasını kullanarak hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden çok dikkatli olmamız gerekir. Hizmetler nereye yapılırsa yapılsın, harcanan paranın yanı sıra yapılan işlerin denetimi olmalıdır. Hizmetin yapılacağı yer konusunda eşit ve adil bir şekilde karar almalıyız. Hatanın olmayacağı bir dönem geçirmeyi arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN