• Dolar Alış / Satış: 8.419 / 8.434
  • Euro Alış / Satış: 9.989 / 10.007
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:35
  • Yatsı: 21:16

BİRLİK ENCÜMENLERİ SEÇİMİ YAPILDI

12 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
22299 defa okundu.
BİRLİK ENCÜMENLERİ SEÇİMİ YAPILDI

Solhan Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenlerinin belirlenmesi için Köy muhtarları ve İl Genel Meclisi Üyeleri arasında seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda birlik encümenleri belirlendi.

Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Birlik Encümen seçimi yapıldı. Mahalli İdare Birlikleri Kanunu gereğince 27 Köy muhtarları arasında Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni seçimi yapıldı. 11 Nisan 2017 Çarşamba Günü saat 10.00’da İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda yapılan toplantı, Birlik Başkanı Kaymakamımız Fatih Okumuş başkanlığında gerçekleşti.

Tüm köy muhtarlarının doğal olarak üyesi olduğu birlik encümeni için yapılan seçim öncesinde encümenliğe aday muhtarlar belirlendikten sonra oy kullanma işlemine geçildi.

Köy muhtarlarının oy kullandığı birlik encümeni seçiminde 2017 yılında birlik encümenliğine seçilen Yiğitharman Köyü Muhtarı Nihat Alaca yeni dönemde aday olmazken 2017 yılı Arslanbeyli Köyü Muhtarı Nurettin Söylemez yeni dönemde aday oldu. Söylemez ile birlikte Bozkanat Köyü Muhtarı Ömer Ayra, Şimşirpınar Köyü Muhtarı Nazım Ok, Eşmetaş Köyü Muhtarı Asif Özdağ ile Elmasırtı Köyü Muhtarı Ahmet Bağcı, birlik encümeni olmak için yarıştı.

Yapılan seçimde Şimşirpınar Köyü Muhtarı Nazım Ok 16 oy ile birinci olurken Bozkanat Köyü Muhtarı Ömer Ayra ise aldığı 12 oy ile ikinci oldu. Muhtarlar arasında yapılan oylamada en yüksek oyu alan Nazım Ok ile Ömer Ayra, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümenliğine seçildiler.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Muhtar encümenleri seçimi akabinde İl Genel Meclisi Üyeleri arasında iki encümenin belirlenmesi için seçim yapıldı.

Yapılan seçimde İl Genel Meclisi Üyeleri; Tayip Kaya, Abdurrahim Sayılı ve Atik Süt’ün aday olduğu seçimde Tayip Kaya 23 oy alarak birinci olurken Abdurrahim Sayılı ise 16 oy ile ikinci oldu. İl Genel Meclisi Üyeleri; Tayip Kaya ile Abdurrahim Sayılı, birlik encümeni olarak seçildiler.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’un Başkanı olduğu Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin encümenleri yapılan seçim ile belirlendi. Yapılan seçim sonucunda İl Genel Meclisi Üyeleri; Tayip Kaya ve Abdurrahim Sayılı ile Şimşirpınar Köyü Muhtarı Nazım Ok ve Bozkanat Köyü Muhtarı Ömer Ayra yeni dönemde Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenliği görevini yürütecekler.

Yapılan seçimin akabinde konuşan Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, seçimin hayırlara vesile olmasını dilerken yapılan seçim sonucunda Köylere hizmet Götürme Birliği encümenliğine seçilenlere başarı dileğinde bulundu.

Yeni dönem birlik encümenliğine seçilen muhtarlar ile il genel meclisi üyeleri de muhtarlarla katılımcılara teşekkür ettiler.

Haber: Abdulhamit Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN