• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

“Birleşmiş Yüreklere İhtiyacımız Var”

30 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1468 defa okundu.
“Birleşmiş Yüreklere İhtiyacımız Var”

Bugün Birleşmiş Milletlere Değil
Birleşmiş Yüreklere İhtiyacımız Vardır
Bir terör devleti olan işgalci İsrail’in mübarek Ramazan ayında Filistin Halkına yönelik acımasız bir katliama daha giriştiği ifade edilen İsrail’i telin ve Filistin’e dua basın açıklamasında; ABD ve İsrail’e kahır okunurken Filistin ve mazlum Müslümanlar için dua edildi.

 Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim BİR-SEN) Solhan İlçe Temsilciliği ve Genç Memur Sen Solhan İlçe Temsilciliği adına 11 Hizmet Kolunda faaliyet gösteren Kamu Kurumları ile Solhan da hizmet eden ve basın açıklamasına destek veren sivil toplum örgütleri (dernek ve Vakıflar) adına İslail’i telin eden ve dualarla Filistinli Kardeşlerinin yanında olduklarını belirten bir basın açıklaması yapıldı.

Solhan Ulucami önünde yapılan basın açıklamasını Eğitimciler Birliği Sendikası Solhan İlçe Temsilcisi Nurullah Azak okudu. Havanın sıcak olmasından çok sayıda vatandaşlar kaldırımları tercih ederken slogan ve duada hepsi tek yürek ile Filistinli kardeşlerinin yanında olduklarını haykırdılar.

“Bir terör devleti olan işgalci İsrail; bu mübarek Ramazan ayında Filistin Halkına yönelik acımasız bir katliama daha girişti.” diyen Eğitimciler Birliği Sendikası Solhan İlçe Temsilcisi Nurullah Azak, “Kara harekatının başladığı günden bugüne kadar, 800’ü aşkın  Gazzeli kardeşimiz vahşice katledilerek şehid edildi. Bunun yanında beş bini aşkın kişi de yaralı olarak harabeye dönüşen yıkık dökük hastanelerde, sağlık ocaklarında can çekişmektedir.

Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi; “Bir kötülük gördüğünüzde, onu elinizle düzeltin; eğer buna gücünüz yetmezse, dilinizle düzeltin; eğer buna da gücünüz yetmezse kalbinizden buğzedin; buğzetmek imanın en zayıf fiilidir.” hadisinden yola çıkarak, fiili olarak elimizden bir şey gelmese de dilimizle haykırmak ve kalben buğzetmek üzere burada toplanmış bulunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

“İsrail’in Yaptıkları Bir İnsanlık Suçudur”

Azak, “Terörist devlet İsrail, Gazze’yi içindeki insanlarla beraber yok etmeyi hedeflemektedir. Sabra-Şatilla, Der Yasin, Cenin, Batı Şeria ve Gazze kuruluşundan bu yana işgal altındadır. Saldırı ve katliamlarla bütün dünyaya meydan okuyan, uluslararası hukuku çiğneyen, BM kararlarını hiçe sayan ve her fırsatta İslam dünyasının onurunu rencide eden İsrail, 62 yıl önce Filistin topraklarının yarısını zorla aldı. Diğer yarısı da 42 yıldır işgal altında tutmaktadır. Ceset tarlasına dönüşen Gazze, bütün insanlık için bir kara lekedir. Bu vahşet ve kan deryası sadece İsrail’i değil, İsrail’e suskunluğu ve tepkisizliği ile cesaret veren herkesi boğacaktır. Başta ABD ve İngiltere olmak üzere, İsrail’in sınır tanımaz saldırı ve kıyımlarına zımnen veya açıkça taraf olanların, bu yanlıştan vazgeçmelerini ve İsrail’in yaptıklarının vebalinin kendi üzerlerinde kalacağını hatırlatıyoruz. İsrail’in yaptıkları bir insanlık suçudur. Kolları taşlarla kırılan çocuklar, evlerinin önünde kurşunlanan babalar, sahilde oynayan çocuklar dahi vuran bu aşağılık ve cani düşünce sistemi, dünyanın bağrına saplanmış bir hançer ve yayılmacı politikaları ile bugün bütün dünyaya kan kusturmaya devam etmektedir. İçlerinde anne ve çocukları olduğu halde dinamitlenen evlerin hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır. Nazilerin katliamına uğrayan bir ulusun, Nazilere rahmet okutacak kadar çıldırması ve vahşileşmesini tarih affetmeyecektir. Bir Ahmet Yasin öldü, bin Ahmet Yasin dirilecektir. İsrail’in Gazze’ye yönelik son vahşetini şiddetle protesto ve telin ediyor, mazlum Filistinli kardeşlerimizin acılarını yürekten paylaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

“Suçlu, Bütün İnsanlıktır!”

“Bizler çeşit çeşit yemeklerle iftarımızı açarken, Gazzeli kardeşlerimiz tepelerine inen bombalarla, şehadet şerbetiyle iftarını açıyorlar.” diye açıklamasına devam eden Azak, “Bizler çocuklarımızı öperek yumuşacık yataklarına uğurlarken, onlar son kez öperek mezara uğurluyorlar. Evet bugün şunu artık rahatlıkla görüyoruz ki, Suçlu sadece Katil İsrail Devleti değildir. Suçlu, aynı zamanda, böylesine iğrenç, böylesine alçakça, küstahça bir vahşet manzarası karşısında susan herkestir! Suçlu, bütün insanlıktır! Gazze bugün bu direnişiyle aslında insanlığın onurunu kurtarmaktadır. Buradan Siyonist Katil İsrail Devletine seslenmek istiyoruz; Kaba kuvvetle tarih yazılmaz, tarih yıkılır. “Hamile kadınları öldürün, bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz” diyecek kadar aşağılık bir zihniyetin gideceği yer, tarihin çöplüğünden başkası değildir.” dedi.

“Bir kez daha ortaya çıktı ki; Bugün Birleşmiş Milletlere değil, birleşmiş yüreklere, İslam birliğine ihtiyacımız vardır”

“Böyle bir zihniyet için bir kere değil, binlerce kez “Zalimler için yaşasın cehennem” diyoruz” diyen Azak, açıklamayı şöyle sürdürdü; “İnsanlık serüveninde hiçbir zulüm sistemi baki olmamıştır. Elbette İsrail ve Küresel zulüm odaklarının bu zulümleri de bir gün sona erecek, bu zalimler topluluğu mazlumların ahı ve gözyaşlarında helak olacak, kendilerini bekleyen acı sonla mutlaka yüzleşeceklerdir. Bugün bütün bu yaşananların ümmetin vahdetine ve kurtuluşuna vesile olmasını diliyoruz. Buradan İslam Ülkelerinin tüm yöneticilerine ve hükümetlerine sesleniyoruz: Bölgede huzur ve barış ortamı isteniyorsa bunun tek yolu vardır o da adalet ekseninde bir İslam Birliği’nin kurulmasıdır. Bir İslam Ülkesine yapılan saldırının bütün İslam Ülkelerine yapılmış gibi kabul edilmesidir. Bir Müslüman’a yapılan saldırının İslam Birliği tarafından karşılıksız bırakılmamasıdır. Bir kez daha ortaya çıktı ki; Bugün Birleşmiş Milletlere değil, birleşmiş yüreklere, İslam birliğine ihtiyacımız vardır. Başta Siyonist İsrail olmak üzere bütün küresel zulüm odaklarına bir kez daha haykırıyoruz; Ey İsrail, Ey Zalimler topluluğu şunu iyi bilin ve duyun ki, Allah’ın inayeti ile zafer yakındır ve Zafer Eninde sonunda inananların olacaktır. Gazze şehitleri ümmetin şehitleri olduğunu biliyor ve bütün gücümüzle haykırıyoruz; Kahrolsun İsrail- Kahrolsun Amerika…”

Basın açıklamasının akabinde Solhan Ulucami İmam-Hatibi Mehmet Bingöl, bir dua yaptı. Duasında İslail ve destekçilerine Allah’ın gazabını ve kahrını dileyen Bingöl, Filistinli din kardeşlerimiz için de Allah’ın yardımcı olmalarını dilerken Müslümanlığın birliği için duada bulundu.

Okunan duaya tüm katılımcılar tek yürek olarak amin diyerek destek verdiler.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN