• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

BİRGİN TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDU

21 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1495 defa okundu.
BİRGİN TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDU

U18 Türkiye Atletizm Salon Şampiyonasında 800m branşında ilimizi temsil eden Solhanlı sporcu Nihat Birgin, Türkiye üçüncüsü oldu. Kaymakam Okumuş Birgin’i kabul ederek tebrik etti.

Solhanlı sporcu Nihat Birgin U18 Türkiye Atletizm Salon Şampiyonasında 800m branşında Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonunun 2019 Faaliyet Programı gereğince 19 Şubat 2019 tarihinde İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda yapılan U18 Türkiye Atletizm Salon Şampiyonasına Solhan’dan 2 sporcu katıldı. 1500 metrede Nihat Birgin kendi kategorisinde 1’inci olurken Halit Çakar 4’üncü oldu. Genel klasmanda ise Nihat Birgin 6’ıncı olurken 800 metre serisinde birinci olan Nihat Birgin, 1:59:32’lik derecesiyle genel klasmanda Türkiye üçüncüsü oldu.

KAYMAKAM OKUMUŞ BİRGİN’İ KABUL ETTİ

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, U18 Türkiye Atletizm Salon Şampiyonası gençler kategorisinde büyük başarı sağlayarak 800 metre Türkiye üçüncüsü olan Nihat Birgin, Hocası Ümit Sekin ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın’ı kabul etti.

Kabul esnasına Kaymakam Okumuş’a bilgi veren Çapın, “İnanç varsa imkân her zaman vardır. Zülfü Çalışkan Müdürümüzle beraber Solhan gençliğine faydalı olmak için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Bizleri maddi ve manevi destekleyen Kaymakamımız ile Belediye Başkanımıza ve sporcularımızın üzerinde emeği olan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederiz. Kurumumuz ve öğrencilerimiz adına kendilerine çok teşekkür ederiz. İstanbul’da yapılan finallere 2 sporcumuzla katıldık. 1500 metrede Nihat Birgin kategorisinde 1’inci oldu. Halit Çakar ise 4’üncü oldu. Genel klasmanda Nihat Birgin 6’ncı oldu. 800 metre serisinde birinci olan Nihat Birgin, genel klasmanda Türkiye üçüncüsü olarak Solhan adına büyük bir başarı sağlamıştır. Başta Hocamız Ümit Sekin olmak üzere Nihat Birgin ve Halit Çakar’ı huzurlarınızda tebrik eder Solhan adın

a teşekkür ederim. Mevlam izin verirse Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Solhan Gençlik Merkezi olarak Avrupa ve dünya dereceleri görmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kurum Müdürü, Hoca ve Sporcuyu kabul eden Kaymakam Okumuş, sporcuyu tebrik ederken emeği geçenlere de teşekkür edip başarı dileğinde bulundu.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN