• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

”BİR YETİM KARDEŞİMİZİ DE SEN GİYDİR”

28 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7832 defa okundu.
”BİR YETİM KARDEŞİMİZİ DE SEN GİYDİR”

Zaman ve mekan mefhumu gözetmeden ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarına katkı sunmak için çalışmalarına devam eden İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayı öncesi ihtiyaç sahiplerine yaptığı gıda yardımlarının devam ettirdiği belirtilirken ”Bir Yetim Kardeşimizi de Sen Giydir” sloganıyla yetimlere de bayramlık giysi kampanyası başlattı.

İHH Solhan Şubesi Ramazan ayı faaliyetlerine devam ediyor. Zaman ve mekan mefhumu gözetmeden ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarına katkı sunmak için çalışmalarına devam eden İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayı öncesi Solhan’da 80 aileye gıda yardımında bulunarak Ramazan orucuna evlerinde erzak bularak girmelerine imkan sağlarken bugüne kadar da yardımlarına devam ederek 80 aileye daha gıda yardımı ulaştırıldı. Bu yardımların Bayrama kadar 240 olmasının hedeflendiği belirtilirken Bayram öncesi de yetimlere giyim desteği için kampanya yapıldığı paylaşıldı.

İlçemiz ve köylerinde farklı alanlarda çalışma yürüten ve özellikle yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere destek olan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayı dolayısıyla kumanya dağıtımına devam ediyor.

Ramazan ayı programı kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından gönderilen Ramazan kolsinin dağıtımının Ramazan’dan ve bayramdan önce gerçekleştireceği öğrenildi.

Ayrıca her bayramda yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık elbise alarak onların yüzünü güldüren Solhan İnsani Yardım Derneği, bu Ramazan Bayramında da merkez ve köylerdeki çocuklar için ”Bir Yetim Kardeşimizi de Sen Giydir” sloganıyla çalışmalarına başladı.

Ramazan ayı çalışmaları hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, “İHH olarak; ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayına ve bayrama temel ihtiyaçları karşılanmış olarak girmelerini önemsiyoruz. Bu gaye ile yardımlarımızı bu zamanlarda yoğunlaştırıyoruz. Yetim kardeşlerimizin ailelerine ulaştıracağımız bayramlık elbise kartlarıyla yetim kardeşlerimiz alışverişlerini gerçekleştirebilecekler.  Konfeksiyon işini yapan esnaflarımız da ”Bir Yetim Kardeşimizi de Sen Giydir” afişiyle bu çalışmamıza destek olacaklar.  Bir yetim kardeşimizin bayramlık elbise tutarı 70 TL’dir.  Katkı sunmak isteyen hayırseverlerimiz derneğimize gelebilirler, afişlerimizin asılı olduğu konfeksiyonlara uğrayabilirler veya 505 830 22 70 numaradan bizimle irtibata geçebilirler.” ifadelerini kullandı.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN