• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

“BİR KADINI EĞİTİRSENİZ BİR TOPLUMU, GELECEĞİ EĞİTMİŞ OLURSUNUZ”

28 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
684 defa okundu.
“BİR KADINI EĞİTİRSENİZ BİR TOPLUMU, GELECEĞİ EĞİTMİŞ OLURSUNUZ”

Vali Köşgertarafından başlatılan “Okuyorum, Bingöl’de Aydınlık Bir Gelecek Kuruyorum” projesi devam ediyor. Okullarda en çok kitap okuyan öğrencilerle bir araya gelen Köşger, proje kapsamında öğrencilere seçtikleri kitabı hediye etti.

Bingöl Valisi Yavuz Selim KÖŞGER tarafından başlatılan “Okuyorum, Bingöl’de Aydınlık Bir Gelecek Kuruyorum” projesi hız kesmeden devam ediyor. Okullarında en çok kitap okuyan öğrencilerle bir araya gelen Vali Köşger, proje kapsamında öğrencilere seçtikleri kitabı hediye ediyor.

Proje kapsamında Mevlana Anadolu Lisesi ve Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini makamında ağırlayan Köşger, öğrenciler ile uzun süre sohbet etti.

Öğrenciler ile bir araya gelen ve yaptığı sohbette gelecek nesillerin bilinçli ve şuurlu olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Vali Köşger: “Her birinizin hedeflerine yürümenizi canı gönülden arzu ediyoruz. Özellikle kızlarımızın şuurlu olmaları, gelecekle ilgili tasavvurları olması, tasarıları olması, projeleri, beklentileri olması bizleri çok mutlu ediyor.Bir erkeği eğitirseniz bir kişiyi eğitmiş olursunuz ama bir kadını eğitirseniz bir toplumu, geleceği eğitmiş olursunuz. Dolayısıyla eğitimli olmanız, bilinçli olmanız, şuurlu olmanız, geleceğe iyi hazırlanıyor olmanız bizim açımızdan daha umut vericidir. Sizlerin donanımlı olması, ülkenin geleceği için önem arz eden bir konu. Hepinize başarılar diliyorum. Siz kitap okumaya devam ettikçe biz de size destek olmaya devam edeceğiz. Hangi mesleği seçerseniz seçin, seçtiğiniz mesleği en iyi şekilde severek yapmanızı tavsiye ediyorum. İşe gönlünüzü katarsanız mesleğinizi en iyi şekilde icra edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Ziyarette öğrencilere, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Haluk Çakan, Bilgi İşlem Şube Müdürü Ahmet Burtaşkıray ile öğrencilerin okul müdürleri eşlik etti.

 

BingölOnline

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN