• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

“BİR BAHAR AKŞAMI ŞİİR DİNLETİSİ” DÜZENLENDİ

18 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1021 defa okundu.
“BİR BAHAR AKŞAMI ŞİİR DİNLETİSİ” DÜZENLENDİ

Şiiri beraber anlamak, beraber anlatmak, beraber hissetmek, beraber sevdirmek ve beraber paylaşmak olduğu aktarılan “Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi” programında okul öğrencileri ve öğretmenler tarafından şiirler okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi” bu yıl Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda düzenlendi.

2015-2016 eğitim öğretim yılı okul programları kapsamında yapılan etkinlikler kapsamında düzenlenen “Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi”nin şiiri beraber anlamak, beraber anlatmak, beraber hissetmek, beraber sevdirmek ve beraber paylaşmak olduğu aktarılan programda okul öğrencileri ve öğretmenler tarafından şiirler okundu.

“Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi” Programına Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Şube Müdürleri Zülfü Çalışkan, Savaş Demirel ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü İhsan Sönmez, okul idareci öğretmen ve öğrenciler katıldı.

“Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi” programında bir konuşma yapan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “İnsanın, bireyin yetişmesinde ailenin, okulun, sosyal çevrenin halihazırdaki mevcut düzenin uzatılabilir, dünya algısını genel trendi çok büyük belirleyicilikleri vardır. Tahminimce insanların yetişmesinde, çocukların yetişmesinde, yetiştirilmesinde herhalde okul ve arkadaş kadar etkili başka bir şey yoktur. Okul ve sosyal cevrenin bunun bilimsel araştırması pedegoklar tarafından alanda konulması gerekir. Okul ve sosyal çevre kadar bireyin çocuğun vatandaşın yetişmesinde onlar kadar etken faktör bir değişken olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla eğer bir öğrencinin, bir insanın, bir genç fidanın yetişmesinde, büyümesinde bir şekle, bir vaziyette bulundurmasında sosyal çevreyle okul eğer önemliyse bunları egile bildiği oranda hem yasal düzenlemeleri, hem uygulamaları hem kültürel etki mekanizmalarını harekete geçirme, buna ilişkin ortamı birleştirme, serbestleştirme, anlamından tedbirler almak tabi ki öncelikle devletin daha sonra sivil toplumun sair etki gruplarının görev olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bu kapsamda Eğer devlete rol biçilecekse sosyal çevreye ilişkin rolü devletin kaçınılmazdır. Burada kendisini kurtaramaz ama hali hazirda kesinlikle kendisini kurtaramayacağı benim ‘bununla ilgili bilgim yoktur’ diyemeyeceğim alan eğitimdir. Bizim anayasamızda da vardır ‘temel eğitim herkes için zorunludur’. Burada okul gerçekten fidanlarin ağaç olmasında ciddi bir rol oynuyor.” İfdelerini kullandı.

Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu tanıtan slayt gösterisi ile başlayan programda, Fatma Nur Dümer; Siyah Gözlerine Beni De Götür, Rojda Ayhan; Tijda, Nisa Gelmez; Sesiz Gemi ve Ömer Faruk Sertkaya; Ben Sana Mecburum Bilemezsin adlı şiirleri okuduktan sonra Erhan Korkmaz ve ekibi bir türkü seslendirdiler.

Rümeysa Bilici’nin Hümeyra, Berçem Yekta Karabulut’un Her Şey Sende Gizli, Aşkın Can Dalçık’ın Otuzbeş Yaş, Semanur Yıldız’ın Mona Roza ve Gülistan Tunç’un Eğer adlı şiirlerini okumalarının akabinde Erhan Korkmaz ve ekibi bir türkü seslendirdiler.

Program, Savaş Büyükgökdere tarafından okunan Bu Çağrı Sanadır şiiri ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN