• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BİNYAR’DAN ONLİNE DİL KURSU

3 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
181 defa okundu.
BİNYAR’DAN ONLİNE DİL KURSU

Ankara’da faaliyet gösteren BİNYAR Derneği tarafından, Ankara’da öğrenim gören Bingöllü öğrencilere yönelik olarak; gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek, kişisel gelişimlerine ve dil becerilerine katkı sağlamak için online Kurmancî ve Zazakî dil kursu açıldığı duyuruldu.

Ankara BİNYAR Derneği, online Kurmancî ve Zazakî dil kursu açılıyor. Derslerin Cumartesi ve Pazar günleri saat 19.00 ile 21.00 saatleri arasında Zoom programı üzerinden olacağı belirtildi.

Ankara’da faaliyet gösteren BİNYAR Derneği tarafından, Ankara’da öğrenim gören Bingöllü öğrencilere yönelik olarak gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek, kişisel gelişimlerine ve dil becerilerine katkı sağlamak için online Kurmancî ve Zazakî dil kursu açıldığı duyuruldu.

Kurs kayıtlarına oldukça yoğun talep olduğunu ve başvuruların tamamlandığını belirten Dernek Başkanı Cemal Koçakelçi, “Uzun zamandır planladığımız ancak pandemi nedeniyle ertelediğimiz dil kurslarımızı online olarak yapma kararı aldık. Alanlarında uzman öğretmenlerimizle Ankara’da eğitim gören üniversite öğrencilerimize yönelik dil kurslarımızı açtık. Başvuru sayısı mevcut kapasitemizin üzerinde olduğundan başvurularımızı durdurma kararı aldık. Bu kadar yoğun bir talep olması bizleri de oldukça sevindirdi. Gençlerimizin dillerine ve kültürlerine sahip çıkmaları gurur verici bir durum. Umarım bundan sonra da kurslarımızı devam ettiririz” dedi.

Zoom üzerinden başlayan ve Kurmancî Öğretmeni Nesim Güner ile Zazakî Öğretmeni Sümeyra Gürçay tarafından verilecek dersler, 02-03 Ocak 2021’de başlayıp 27-28 Mart 2021’de sona erecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN