• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

BİNTSO YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

5 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
902 defa okundu.
BİNTSO YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

1 Nisan 2018 Pazar günü yapılan meslek grupları seçimleri sonrasından meslek gruplarını temsilen seçilenler arasından Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası yönetim seçimi yapıldı. Yapılan yönetim seçiminde Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına Mahmut Ayas tekrar seçilerek güven tazeledi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası meslek grupları seçimleri 1 Nisan 2018 Pazar günü yapıldı. Bilgi İletişim Kozmetik Medikal Meslek Grubu, Otomotiv-Ulaştırma-Akaryakıt Meslek Grubu, Tekstil ve Mobilya Meslek Grubu, Beyaz Eşya-Kuyumculuk Meslek Grubu, İnşaat Tamamlayıcı İşler ve Mühendislik Meslek Grubu, Tarım ve Hayvancılık Meslek Grubu, İnşaat Meslek Grubu, Gıda Meslek Grubu, Madencilik-İnşaat Malzemeleri-İmalat-Hırdavat Meslek Grubu ve Hizmet Sektörü Meslek Grubu olmak üzere 10 meslek grubunun temsilcileri seçildi. Seçilen meslek grupları arasında yeni yönetim içim yapılan seçimde iki aday listesi yarıştı. 4 Nisan 2018 Çarşamba günü yapılan başkanlık seçiminde Mahmut Ayas ile Kadir Çintay yarıştı. Meslek gruplarının 23 temsilcisinin oy kullandığı seçimde 22 oy geçerli ve bir oy ise geçersiz sayıldı. Geçerli oylardan 15’ini alan Mahmut Ayas tekrar Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na seçilerek güven tazeledi.

Başkan Ayas’ın 7 kişilik yönetim listesinden Solhan’dan Selam Gıda Temizlik İnşaat Ltd Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin İslamoğlu da yer aldı.

BİNTSO YENİ YÖNETİMİ

Yapılan seçim sonucunda tekrar seçilerek güven tazeleyen Mahmut Ayas, yönetimini şu isimlerden oluşturdu:

Mahmut Ayas

Mehmet Ekin

Selahattin Böçkün

Yunus Yiğit

Sebahattin İslamoğlu

Sebahattin Koç

Veysel Aktay

SİNAN BAYLAZ, MECLİS BAŞKANI OLDU

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde, Meclis başkanlığı seçimi yapıldı. Seçimde Sinan Baylaz ve Bilal Kıtay yarıştı. Yapılan seçimin sonucunda Sinan Baylaz meclis başkanı olarak seçildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği delegeliğine ise İbrahim Tutar seçildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN