• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

BİNTSO TEK DURAK, OFİS

13 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
836 defa okundu.
BİNTSO TEK DURAK, OFİS

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) üyelerinin işini kolaylaştırmak amacıyla, daha önce üyelerin vakit kaybına da sebep olan tescile tabi işlemlerde bankalara yatırılan Ticaret Sicil Gazetesi Bedelinin Bingöl Sanayi Odasında tahsil edilebileceği duyuruldu.

BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas yaptığı açıklamada, Üyelerinin işini daha da kolaylaştırmak amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, “BİNTSO artık tek durak, ofis” dedi.

Üyeleri için vakit kaybı olan tescile tabi tüm işlemlerde bankalara yatırılan Ticaret Sicil Gazetesi bedelinin bundan sonra Oda’da tahsil edileceğini belirten BİNTSO Başkanı Ayas, “Üyelerimizin işlerini kolaylaştırmak için çalışmalara başladık. Daha önce Ticaret Sicil Harçlarının ve Rekabet Kurumu payının odamız tarafından tahsil edilmesine başlanmasıyla şimdi de Ticaret Sicil Gazetesi bedeli odamız tarafından tahsil edilebilecek. Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere ilgili kurumlarla görüşmeler yaptık ve BİNTSO olarak yapmış olduğumuz çalışmalar meyvesini verdi. 12.02.2018 tarihinden itibaren artık tüm işlemler tek durak ofis konumunda bulunan Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılacak. Bu kapsamda Ticaret Sicil Gazetesi tahsili konusunda Bingöl Ticaret ve Sanayi Odamıza tahsil yetkisi verilirken, tüm diğer işlemlerde üyelerimiz odada işlemlerini gerçekleştirip vergi dairesi, banka ve noter gibi yerlere gidip gelmek yerine sadece odamıza gelerek tüm işlemlerini yapabilecekler. Bu sayede üyelerimizin emek ve vakit kaybı ortadan kaldırılmış olacak. Ayrıca tüm personellerimize gerekli eğitimleri vererek üyelerimize en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. Üyelerimiz için böylesine büyük bir çalışmanın meyve vermesinden dolayı onur ve mutluluk duyduğumuzu belirterek, tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN