• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

BİNTSO, SPORCULARA BEZ ÇANTA DAĞITTI

11 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
12552 defa okundu.
BİNTSO, SPORCULARA BEZ ÇANTA DAĞITTI

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Başkanlığı tarafından basılan bez çantalar, sporculara dağıtılarak çevreyi korumak için poşet kullanılmamasına teşvik edildi.

1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe giren ücretli poşet uygulaması için farklı çözümler getirilerek poşetin az kullanılması sağlanmaya çalışılıyor. Bazı marketlerde bez çanta satışı yapılırken çoğu vatandaş ise kendi alış veriş çantalarını temin ederek alışveriş yapma gayretinde oluyorlar.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Başkanlığı tarafından hazırlanan bez çantalar ile poşetin daha az kullanılıp çevreye daha az zarar vermesi için çalışmalar yapıldı.

Uygulamanın yürürlüğe girmesiyle Bingöl genelinde olduğu gibi Solhan’da da bez çanta dağıtıp vatandaşlara yönelik çalışmalar yürütülürken son olarak sporculara da bez çanta dağıtılarak poşetin kullanılmamasına teşvik edildi.

BİNTSO tarafından üretilen bez çantalar BİNTSO Yöneticilerinden Sebahattin İslamoğlu, tarafından marketlerde ve caddelerde vatandaşlara dağıtılarak poşet tüketilmemesi için gayret sarf etme çalışmaları sonrası Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde bulunan sporcu gençlere de bez çanta dağıtılarak poşetin kullanılmamasına yönelik bilinçlendirme ve bez çanta kullanmaya teşvik çalışmaları devam etti.

Sporcu gençlere bez çanta dağıtımı çalışmalarını olumlu karşılayan Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan şunları aktardı; “Plastik konusunda toplumu ve çocuklarımızı bilinçlendirmek maksadı ile bünyemizde aktif olarak spor yapan gençlerimize BİNTSO İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin İslamoğlu tarafından tedarik edilen bez torbaları atletizm ve kort tenisi etkinliklerimize katılan gençlerimize verdik. Sebahattin Bey’e bu duyarlı davranışından ötürü teşekkür ederiz.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN