• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

BİNPINAR’DAN YETİM ÖĞRENCİLERE BURS

26 Eylül 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1788 defa okundu.
BİNPINAR’DAN YETİM ÖĞRENCİLERE BURS

Binpınar olarak eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda desteklerinin olduğunu dile getiren Tütünen, yeni eğitim-öğretim yılında lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören yetim ve öksüz öğrencilere burs vereceklerini açıkladı.

Solhan’ın Ulusal su markası olan Binpınar’ın eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlara destek sunduklarını söyleyen Karivan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tütünen, bu yıl yapılacak destekler ile ilgili aldıkları kararları kamuoyu ile paylaştı.

BURS, SOLHANLI YETİM ÖĞRENCİLERE VERİLECEK

Kuruluşundan bu yana sosyal, sportif ve eğitim alanlarında yapılan çalışmalara büyük desteği olan ve 2012 yılından bu yana öğrencilere burs verdiklerini açıklayan Tütünen, yeni eğitim-öğretim yılında lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören yetim ve öksüz öğrencilere burs vereceklerini söyledi.

2014-2015 eğitim öğretim yılında 40 öğrenciye burs verdiklerini söyleyen Tütünen, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ise 60 yetim öğrenciye burs verdiklerini belirtirken yetim veya öksüz olmayan öğrencilere burs verilmeyeceğine dikkat çekti.

Burs talebinde bulunacaklarda Solhanlı yetim veya öksüz olmaları şartı aradıklarını belirten Tütünen, “Burs sadece lisans ve yüksek lisans öğrencilerine verilecektir.  Yetim olduğunu belgeleyen nüfus kayıt belgesi ile yeni kayıt yapan öğrencilerin kayıt yaptıklarına dair belge, öğrencilik durumları devam edenlerin ise öğrenci olduklarına dair belge ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Önceki yıllarda burs alan öksüz ve yetim öğrencilerin de yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir. Yeni kazanan veya daha önce kurumumuzdan burs almayan yetim veya öksüz öğrenciler belirtilen belgeler ile 15 Ekim’e kadar başvuruda bulunabilirler. Başvuruları aldıktan sonra başvuru sayısına göre burs miktarı belirlenecektir. Burslar Ekim 2016’te verilmeye başlanacak olup eğitim-öğretim yılı içinde 8 ay düzenli olarak verilecektir.” Şeklinde konuştu.

“SPOR’A DA DESTEK SUNUYORUZ”

Öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin yanı sıra spora da destek sunduklarını söyleyen Tütünen, “Solhan’ın bu yıl profesyonel voleybol birinci ligde mücadele eden Solhanspor Kulübü Voleybol takımının sponsoru olarak takımımıza mali destek sunacağız. Temel amacımız, gençlerimizin eğitimde ve sporda istenilen yerlere gelmelerine katkıda bulunmak ve olası kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamaktır.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Burs vermek için koyduğunuz kıriter hakikaten takdire şayan birde reklamı var bu işin 👏👏👏
    19 Temmuz 2017 01:29

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN