• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Binpınar Su; Suriyeli ve Iraklılara Su Desteği Ver

29 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1672 defa okundu.
Binpınar Su; Suriyeli ve Iraklılara Su Desteği Ver

Binpınar Su; Türkiye’ye Gelen Suriyeli ve Iraklılara Su Desteği Veriyor
Binpınar ve Yüzenada Su olarak eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda desteklerinin olduğunu dile getiren Tütünen, birine faydası olmayan paranın kâğıttan başka bir şey olmadığını ve bir anlamının da olmadığını ifade etti.

 Gerek Suriye’den ve gerekse Irak’tan Ülkemize gelen insanlara destek sunmak için bölgeye su sevkiyatını yaptıklarını ve bu desteklerinin devam edeceğini söyleyen Karivan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tütünen, Binpınar ve Yüzenada Su olarak eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda desteklerinin olduğunu dile getirdi.

Güneye gelen Suriyeli ve Iraklı İnsanlara destek vermek amacıyla bölgeye su sevkiyatı yaptıklarını söyleyen Tütünen, Güneydeki bayilerinin de bu insanlarımıza destek olduğunu ve özellikle Diyarbakır, Cizre ve Midyat bayilerinin çok duyarlı ve hassas davrandıklarını aktarırken kendilerinin de bu bayilere ayrıca yaptıkları yardımlara katkı sunduklarını belirtti.

Güneye su desteklerinin devam ettiğini de söyleyen Tütünen, “kazandığımızın topluma faydası olması gerektiğine ve birine faydası olmayan paranın kâğıttan başka bir şey olmadığına ve bir anlamının da olmadığına inanıyoruz” dedi.

‘Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Destek Sunuyoruz’

Sosyal ve Kültürel çalışmalarda da ellerinde gelen desteği sunmaya çalıştıklarını söyleyen Tütünen, “İlçe genelinde camilere elimizde geldiğince destek sunuyoruz. Sosyal sorumluluğumuz gereğince elimizden gelen imkânları kullanıyoruz. Sportif faaliyetlere de destek veriyoruz. Geçtiğimiz yıl METEM spor ve yeni ismi Solhan Spor olan Voleybol Takımına sponsor olup destek verdik. Bu yıl da desteğimiz devam ediyor. Takımın başarılı olması bizi mutlu edecektir. Solhan veya Bingöl’de harcama kalemi olmayan kurumların yaptıkları etkinlik ve programlara su desteği sunuyoruz ve bu desteğimizi de sunmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

50 Öğrenciye Burs Verilecek

2012-2013 eğitim öğretim yılında 10 öğrenciye burs verdiklerini ve 2013-2014 eğitim öğretim yılında bu sayıyı 30’a çıkardıklarını söyleyen Tütünen, “2013-2014 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerin yanı sıra fen lisesi okuyup yetim olan öğrencilerimize de burs verdik. Geçtiğimiz yıl 30 öğrencimize burs verirken bu yıl bu sayıyı 50’ye çıkarmaya karar verdik. Ancak talep çok yüksek ve talebi karşılayamayacağımızdan başvurular arasında en çok ihtiyacı olanı belirlemeye çalışacağız. Bu da çok zor olacaktır. Öğrenciler veya yakınlarından talepkar olanların bu imkanı en muhtaç olanlar için sunmaya çalıştığımız bilinci ile durumu biraz daha iyi olanlar başvurmazsa biz de daha kolay ve ihtiyaç sahiplerine burs desteğini sunmuş olacağız.” Şeklinde konuştu.

Bugüne kadar burs alan öğrencilerden kendilerini ziyaret edenin olup olmadığı sorusu üzerine Tütünen, bugüne kadar burs alan bir öğrencimiz bizi ziyarete gelmiş. Teşekkür etmek için gelen öğrencinin geldiği vakit yönetim kurulumuzda kimse hazır olmadığından kendisi ile görüşemedik ancak bu davranışı bizleri çok mutlu etti” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN