• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

BİNPINAR, SOLHANLI YETİM ÖĞRENCİLERE BURS VERECEK

17 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1405 defa okundu.
BİNPINAR, SOLHANLI YETİM  ÖĞRENCİLERE BURS VERECEK

Binpınar ve Yüzenada Su olarak eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda desteklerinin olduğunu söyleyen Tütünen, 2014-2015 eğitim öğretim yılında yapılan değerlendirmeler sonucunda 55 öğrenciye burs verdiklerini belirtirken burs taleplerinin çoğaldığını ve hakkaniyet ölçüsünde burs verebilmek için burs alma şartlarını yeniden belirlediklerini açıkladı.

 Karivan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tütünen, Binpınar ve Yüzenada Su olarak eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda desteklerinin olduğunu dile getirdi.

2012-2013 eğitim öğretim yılında 10 öğrenciye burs verdiklerini ve 2013-2014 eğitim öğretim yılında bu sayıyı 30’a çıkardıklarını söyleyen Tütünen, “2013-2014 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerinin yanı sıra fen lisesi okuyup yetim olan öğrencilerimize de burs verdik. Geçtiğimiz yıl 55 öğrencimize burs verirken burs taleplerinin yoğun olması yeni kriterler belirlememizi zorunlu kıldı. Fen Lisesi ile Yüksek Öğretim öğrencilerine yönelik verdiğimiz burslarda öncelikli burs talebinde bulunacak öğrencinin yetim veya öksüz olması gerekiyor. Yetim veya öksüz olmayan öğrencinin burs talebi değerlendirilmiyor.” dedi.

BURS, SOLHANLI YETİM ÖĞRENCİLERE VERİLECEK

Kuruluşundan buyana sosyal, sportif ve eğitim alanlarında yapılan çalışmaları büyük desteği olan ve 2012 yılından bu yana öğrencilere burs veren Karivan A.Ş. 2015-2016 eğitim öğretim yılında burs başvuru şartlarında değişikliğe gitti. Binpınar ve Yüzenada Su’nun burs verdiğinden dolayı başvuruların çoğaldığını ve hatır gönül taleplerinin de arkasının kesilmediğini belirten Tütünen, hem hatır gönül işi olmadan hakkaniyet ölçüsü ile burs vermek ve hem de yetim öğrencilerimizin geleceğine katkıda bulunmak için burs talebinde bulunacaklarda öncelikli olarak Solhanlı yetim veya öksüz olmaları şartı aranmaktadır. Yetim veya öksüz olan Fen Lisesi ile Yüksek Öğretim öğrencileri yetim olduğunu belgeleyen Solhan İlçe Nüfus Müdürlüğü onaylı nüfus kayıt belgesi ile yeni kayıt yapan öğrencilerin kayıt yaptıklarına dair belge, öğrencilik durumları devam edenlerin ise öğrenci olduklarına dair belge ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Önceki yıllarda burs alan öksüz ve yetim öğrencilerin kayıtları bizde mevcut olduğu için yeni başvuru yapmaları gerekmemektedir. Yeni kazanan veya daha önce kurumumuzdan burs almayan yetim veya öksüz öğrenciler belirtilen belgeler ile başvuruda bulunabilirler. Başvuruları aldıktan sonra başvuru sayısına göre burs miktarı belirlenecektir. Burslar Ekim 2015’te verilmeye başlanacak olup eğitim-öğretim yılı içinde 8 ay düzenli olarak verilecektir.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN