• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

“Bingöl’ün İkinci Bakanı”

29 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1538 defa okundu.
“Bingöl’ün İkinci Bakanı”

Bingöl’ün ikinci bakanı olduğunu söyleyen ve Bingöl’ün bölgedeki illerin kavşak noktasında olmasından dolayı Bingöl’ün atardamarların kalbinde olduğunu ifade eden Davutoğlu, Önümüzdeki yıllarda kademeli bir şekilde belediye başkanlarımızın da hızıyla, hepimizin de gayreti ile Bingöl bu bölgenin ve Türkiye’nin yükselen yıldızı olacağını söyledi.

 Bingöl’deki temaslarını bitirdikten sonra Karayolu ile Muş’a giden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Solhan Belediyesini ziyaret etti.

Solhan’a gelen Bakan Davutoğlu’na Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Ak Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun ve çok sayıda bürokrat ve siyasetçi eşlik etti.

Solhan Belediyesi ziyaretinde Belediye önünde toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Bakan Davutoğlu, Bingöl ve Solhan’ın misafirperverliğine dikkat çekerken Bingöl’ün konumundan dolayı ilerleyen yıllarda bölgenin ve Türkiye’nin yükselen yıldızı olacağını söyledi.

“Bingöl, Hiçbir Şekilde İnandığı Davadan Taviz Vermeyen Vakurlu İnsanların Diyarı…”

Halkı selamlayarak konuşmasına başlayan Davutoğlu, “Bugün Bingöl ve Solhan’da gerçekten hiç unutulmaz hatıralarla dolu bir gün geçiriyoruz. Bugün Bingöl’de ve Solhan’da bize gösterilen mizsafirperverlikten dolayı da teşekkür ediyorum. Daha önce gerek bakanlar kurulunda veya başka vesileler ile Cevdet Bey’e Bingöl’e gelmek istediğimi söylediğimde o da her seferinde buyurun başımızın üstünde yeriniz var diyordu, ama fırsat bulup gelememiştik, kısmet bugüneymiş. Yurtdışı ziyaretleri ve yoğun programlardan dolayı bugün geldik. Bugün iki açıdan önemlidir. Bu sabah; 33 askerimizin şehit oluşunun 21. Yılından dolayı Bingöllü şehit ailelerimizle buluştuk. Oradaki vakur tavır, orada gördüğüm tabloyu hiç unutmayacağım. Hele şehit anası hacı ana Saliha Hanım öylesine sabırlı orada oturdu, vakurlu orada oturuyordu ki kaya gibi ağır, dimdikti. İşte Bingöllü bu, hiçbir şekilde inandığı davadan taviz vermeyen vakurlu insanların diyarı… Bingöllülere, Solhanlılara selam olsun, vakur insanımıza selam olsun.” İfadelerini kullandı.

“Bundan Sonraki Taleplerinizde Bir Bakanınız Değil İki Bakanınız Var”

Bingöl’ün 2011 yılında yüzde 79 gibi oyla Türkiye’de rekor oyla Ak Partiye destek verdiğini hatırlatan ve bundan dolayı Zazaca; “Allah Şumara Razib” (Allah sizden razı olsun) diyen Bakan Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Gerçekten Bingöllülerin ne kadar kadir şinas olduğu, bizim davamızı ne kadar iyi anlamış olduklarını, Solhanlıların bu bölgede – ki gelirken Eşref Bey, buranın tarihi üzerinde konuşurken Rus ordularını sizin dedeleriniz sayesinde buradan geçememişler.-  Bunun için ne kadar kararlı ve sabit bir dava nesli olduğunuzu gösterdiniz. Size; Başbakanımız, kabinemiz ve partimiz adına teşekkür ediyorum. Bingöl Belediye başkanımız çok iyi eğitimden geçen ve Bingölümüze iyi hizmet eden kardeşimiz ve Solhan Belediye Başkanımız Abdulhakim kardeşimiz de alim ailesinden geliyor ve ismi gibi de inşallah hakim bir şekilde burada sizlere hizmet edecek. Tek bir yürek tekbir vücut haline gelmiş Bingöllüler, Solhanlılar, bir toprak, bir belde, bir memleket böylesine kenetlenmişse İl başkanımız da aynı şekilde, Solhanlı ve çok tecrübelidir. Hem Ankara’da mecliste çok güzel bir şekilde sizleri temsil etti. Sonra da gelip ilin sorumluluğunu aldı. Hem de Solhanlı, onunla da gurur duymanız gerekir. Bundan sonraki taleplerinizde bir bakanınız değil iki bakanınız var. Aynı şekilde bu ekibin bir parçası olarak görün. Bugün saatlerle kaldık, inşallah bir dahaki gelişimizde daha çok kalırız. Bingöl, depremden sonra tabiî ki yeniden inşa edilmiş. Böyle güzel bir tabiatı cenabı Allah size lütfetmiş. İnşallah bundan sonra Bingöl’ün önünde hiçbir engel yok. Arkadaşlarla da konuştum, inşallah otel imkanları geliştikçe burada uluslar arası toplantıları yapacağız. Eminim dünyada Bingöl bu güzellikleri ile iyi tanıtıldığında –uçaktan baktığımızda büyülenmemek mümkün değil.- Allah’ın izni ile Bingöl bu bölgenin yükselen yıldızı olacak. Kuzeyden Güneye doğru, doğudan batıya doğru nereden nereye gidilirse gidilsin Anadoludan doğuya doğru, İran’dan Mezapotamyaya doğru Anadolu içlerine doğru Bingöl kavşak noktasıdır. Baktım çevre vilayetlere 100-150 kilometre uzaklıkta ve Karadeniz’den Erzurum üzerinden Irak’a inen yolun da güzergahı Bingöl üzerinden geçiyor. Dolayısıyla bütün bu atardamarların kalbindesiniz. Önümüzdeki uzun olmayan bir sürede inşallah 5 yılda, 10 yılda kademeli bir şekilde belediye başkanlarımızın da hızıyla hepimizin de gayreti ile Bingöl bu bölgenin ve Türkiye’nin yükselen Yıldızı olacak.”

Konuşmaların akabinde Belediye Başkanı makamına geçen Bakanlar ve beraberindekiler burada kısa bir sohbet edip Solhan Hakkında bilgi aldılar. Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bakan Davutoğlu ve Bakan Yılmaz’a Yüzenada plaketi takdimi ve HEM Usta Öğreticilerinden Ayfer Bolat tarafından ise Bakan Davutoğlu’na Yüzeada Motifi işlemeli tablo hediye edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN