• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

BİNGÖL’ÜN ENTEGRE SİSTEME SAHİP İLK LABORATUVARI AÇILDI

12 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1009 defa okundu.
BİNGÖL’ÜN ENTEGRE SİSTEME SAHİP İLK LABORATUVARI AÇILDI

Bingöl Merkez, Genç ve Solhan İlçelerindeki 13 ASM ve 9 TSM’ye, toplamda 60 hekime hizmet verecek olan Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü Laboratuvarı’nın açılışı yapıldı. Açılışı gerçekleştiren Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, yapılan hizmetlerin Bingöl’e hayırlı olmasını diledi.

Bingöl Merkez, Genç ve Solhan İlçelerindeki 13 ASM ve 9 TSM’ye, toplamda 60 hekime hizmet verecek olan Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü Laboratuvarı açıldı.

Açılışa katılan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, laboratuarı gezip incelemelerde bulundu.

Solhan’da hizmet veren Toplum Sağlığı Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan hekimlerinde istifade edeceği Bingöl’ün entegre sisteme sahip ilk laboratuvarı açılışına katılan ve yapılan hizmetlerin Bingöl’e hayırlı olmasını dileyen Vali Köşger: “Bugün Bingöl’de yeni bir hizmetin açılışı vesilesiyle sizlerle birlikteyiz. Önemli bir hizmet devreye girmiş oldu. Halk sağlığı müdürlüğümüzün yürüttüğü hizmetleri daha sağlıklı daha kısa sürede sonuç alacak bir laboratuvarın açılışını gerçekleştirdik. Aile sağlığı merkezlerimizdeki 60 aile hekimimize de hizmet verecek.1 milyon 200 bin TL’lik bir tesis açılmış durumda. Çok kısa sürede 42 alanda toplamda 64 testin yapılabileceği bir laboratuvar hizmete açıldı. Sadece ASM’lerin kan ve diğer tahlilleri değil aynı zamanda köy içme suları dahil bir çok hizmet de burada çok kısa sürede tahlil edilip sonuçlandırılacaktır. Bingöl’e hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Laboratuvarın açılması ile aile hekimliği de daha kurumsal hale gelecek ve hastanenin üzerindeki yükü de hafifleyecektir. Çünkü birçok vatandaşımız aile hekimliği tarafından tahliller yapılamadığını düşündüğü için hastaneye gidiyorlardı. Burada bütün testler yapılabilecek, dolayısıyla aile hekimlerimizin daha isabetli tanılar koymaları mümkün olacak. Bingöl’de zincirin bir halkasını da tamamlamış olduk. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bingöl’de kurulan ilk entegre sisteme sahip olan ve tek bir kan tüpünden aynı anda 42 ayrı kan testi yapılabilen laboratuvar sayesinde hastaların artık kendi aile hekimlerinden de kolay ve iyi bir laboratuvar hizmeti alabileceği ve böylece basit bir kan testi için sıra beklemek zorunda kalmayacakları belirtildi. Biyokimya ve mikrobiyoloji alanında birçok testin yapabildiği laboratuvarda toplamda 64 kan testi yapılabileceği ifade edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN