• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

BİNGÖL’Ü TEMSİL ETTİLER

28 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1345 defa okundu.
BİNGÖL’Ü TEMSİL ETTİLER

24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle mesleklerinde fark yaratan öğretmenler Ankara’da bir araya geldi. Türkiye genelinde her ilden 3 öğretmenin davet edildiği programa Solhan’dan Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Kimya Öğretmeni Tayip Görünen davet edildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Ankara’ya 81 ilden 3’er temsilci öğretmen davet edilirken 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan öğretmenlerin yakınları ile Gazi öğretmenler de davet edildi.

Bakanlıkça oluşturulan komisyon marifetiyle yapılan değerlendirme sonucu “Öğretmenlik Mesleğinde Fark Yaratanlar” Ankara’ya davet edildi. Bingöl’de 3 öğretmenin yer aldığı davette Solhan’dan da bir öğretmen katıldı.

24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle mesleklerinde fark yaratan Türkiye genelinde her ilden 3’er öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı’nca Ankara’da 3 gün ağırlandı. Bingöl’den il merkezinde bulunan Karşıyaka Anadolu Lisesi Kimya öğretmeni Semra Taşçı, Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Çolbantay ve Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Kimya Öğretmeni Tayip Görünen davet edildi.

24 Kasım 2016 günü Ankara’da yapılan etkinliklerde 81 ilden giden temsilci öğretmenler Beştepe Külliyesi’nde Cumhurbaşkanını ziyaret etti. Öğretmenleri konuk eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada öğretmenlere yönelik günün anlam ve önemine binaen konuştu. Burada yapılan programdan sonra Başbakan Binali Yıldırım öğretmenleri misafir etti. Başbakan’ın konuk ettiği öğretmenlere yönelik yaptığı konuşmanın akabinde öğle yemeği ikramı yapıldı. Başbakanlık programından sonra ise öğretmenler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geçti. Burada Meclis İdari Amiri Ahmet Gündoğdu öğretmenleri ağırladı. TBMM’deki programdan sonra ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenleri kabul etti.

Öğretmenler ile bir araya gelen Yılmaz, bugün öğretmenlerin düne göre ekonomik olarak daha iyi noktada olduğunu dile getirirken derslerde 15 Temmuz darbe girişiminin anlatılarak canlı tutulmasını istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlere akşam yemeği verildikten sonra program sona erdi.

Öğretmenler, Ankara’daki programları kapsamında önemli yerleri ziyaret edip, tiyatro, açılışlar ve benzeri etkinliklere de katıldılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN