• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Bingöl’ü Solhan Temsil Edecek

10 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3209 defa okundu.
Bingöl’ü Solhan Temsil Edecek

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Ankara’ya gidecek 81 il temsilci öğretmenleri belirlendi. Bakanlıkça oluşturulan komisyon marifetiyle yapılan değerlendirme sonucu “Öğretmenlik Mesleğinde Fark Yaratanlar” listesinde Bingöl’ü temsil edecek öğretmenin Solhan Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Faruk Perçin’in olduğu öğrenildi.

 Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan 24 Kasım günü, 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.  Bu kutlamalar çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilden seçilen “mesleğinde fark yaratan başarılı öğretmenler” Ankara’daki 24 Kasım Öğretmenler günü etkinliklerine katılmaktadır.

24 Kasım kutlamaları için Ankara’ya gidecek 81 İl’den birer temsilci belirlemek amacıyla Eylül ayı başında başarılı öğretmenlerden belgeleriyle birlikte başvurmaları istendi ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucu Bingöl ilini temsil edebilecek üç isim belirlenip Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirildi. 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Ankara’ya gidecek 81 ilden temsilci birer öğretmen belirlemek amacıyla Bakanlıkça oluşturulan komisyon marifetiyle her ilden gönderilen 3 isim arasından “Öğretmenlik Mesleğinde Fark Yaratanlar” öğretmen olarak bir isim belirlendi. “Öğretmenlik Mesleğinde Fark Yaratanlar”ın 81 ilde görev yapan Öğretmenlerden okul içinde ve okul dışında yaptıkları çalışmaları incelenerek temsilci belirlendiği öğrenildi. 

Bakanlık tarafından yapılan değerlendirme sonucunda açıklanan listeye göre okul içinde ve okul dışında gerçekleştirdiği etkinliklerle Bingöl’ü 22-23-24-25 Kasım 2014 günlerinde Ankara’da temsil edecek öğretmenin Solhan Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Faruk Perçin’in olduğu belirtildi.

2014 yılında Bingöl’ü temsil edecek öğretmenin Solhan ilçesi ve Okulları Atatürk Ortaokulundan çıkmasının kendileri için gurur verici olduğunu belirten Solhan Atatürk Ortaokulu Müdürü Nevzat Göztaşı, “başta Faruk Perçin öğretmenimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimizi yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ediyor, öğretmenimizin 24 Kasım’da Bingöl ilini en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN