• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

“BİNGÖLLÜ RAMAZAN’I HİSSEDEREK YAŞIYOR”

4 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
958 defa okundu.
“BİNGÖLLÜ RAMAZAN’I HİSSEDEREK YAŞIYOR”

Bingöl İl Müftülüğü ile Diyanet Vakfı Bingöl Şubesi tarafından organize edilen “İyilik Sofrası” iftarında kanaat önderleri, emekli imamlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Yavuz Selim Köşger, : “Bingöl’de güzel bir Ramazan yaşıyoruz. Bingöl’de Ramazan hissedilerek yaşanıyor. Bingöllü Ramazanı his ederek yaşıyor.” İfadelerini kullandı.

Bingöl İl Müftülüğü ile Diyanet Vakfı Bingöl Şubesi tarafından organize edilen “İyilik Sofrası” iftarında kanaat önderleri, emekli imamlar ve vatandaşlar bir sofrada buluştu.

Öğretmenevi Yaylalı Konağında düzenlenen iftar programına Programa Vali Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, İl Müftüsü Mecit Can, kanaat önderleri, emekli imamlar ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında yaptığı konuşmasında Bingöl’de Ramazan’ın hissedilerek yaşandığını vurgulayan Vali Köşger: “Bingöl’de güzel bir Ramazan yaşıyoruz. Bingöl’de ikinci Ramazanım. İlk geldiğimde de tespit etmiştim bunu. Bingöl’de Ramazan hissedilerek yaşanıyor. Bingöllü Ramazanı his ederek yaşıyor. Allah ağzımızın tadını bozmasın. Bu Ramazanı his ederek yaşamayı ülkemize ve İslam âlemine nasip etsin. Tüm İslam âlemi huzur ve saadet içinde nice Ramazanları Rabbim nasip etsin. Ülkemiz her türlü sıkıntıya rağmen çok şükür bir huzur adası olduğunu her zaman ifade ediyorum. Etrafı, kan ve ateş çemberi olmasına rağmen, Allah bizi burada sizlerle beraber, gönül gönüle, huzur içinde bir memlekette yaşamayı nasip ediyor. Üzüntümüz, etraftaki İslam Alemindeki kardeşlerimizin yeteri kadar huzuru hissedememeleridir. İşte Irak’a, Suriye’de, Filistin’de Myanmar’da, Açe, Sumatra, Çeçenistan’da ve birçok yerde sıkıntılar var. Bizler, inşallah burada sağlam durursak, bu sağlam duruş, oralara da sirayet eder umudundayız. Onun için ülkemizin kıymetini bilmemiz lazım. Gönül birlikteliğimizi, kardeşliğimizi çoğaltmamız ve yüceltmemiz lazım, ramazanların bir manası da bu, gönül birlikteliği sağlamak, sadece sofrayı değil, bir ortak kaderi ve bir geleceği de paylaşmaktır. Ramazan bunu his ettiriyor bize. İnşallah bu durum tüm dünyaya şamil olur.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN