• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

BİNGÖLLÜ İŞ ADAMLARINDAN ABD GEZİSİ

28 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7388 defa okundu.
BİNGÖLLÜ İŞ ADAMLARINDAN ABD GEZİSİ

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası, Amerika Birleşik Devletleri’ne iş ve inceleme gezi düzenledi. BİNTSO heyeti Türkiye Miami Başkonsolosu Burç Ceylan’ı ziyaret etti.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası, Amerika Birleşik Devletleri’ne iş ve inceleme gezisi düzenledi. BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas ve BİNTSO üyeleri ABD gezisinde Türkiye Miami Başkonsolosu Burç Ceylan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Başkonsolos Ceylan’a 12 Bingölspor forması hediye edildi.

Başkonsolos Burç Ceylan, Miami ve Florida Eyaleti’nin ticari yapısı ve olanakları hakkında heyete bilgi verirken, ABD’nin büyük bir pazar olduğunu, mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Ceylan, Türk işadamlarının ABD’ye daha sık bu tür geziler düzenlemesini beklediklerini vurgulayarak, “Mutlaka gelin ve kendinizi, ürettiğiniz mallarınızı tanıtın. Bu büyük pazarda mutlaka olmalıyız” dedi. ABD pazarına girmek isteyen Türk firmalarına Florida Eyaleti’nin büyük fırsat yarattığını aktaran Ceylan şunları söyledi:

“Florida vergi avantajları sağlayan bir eyalet haline geliyor. New York’tan sonra en büyük ikinci ticaret ve finans merkezi oluyor. O nedenle Miami üzerinden ABD pazarına ve Latin Amerika ülkelerine açılabilirsiniz. ABD’deki bütün eyaletlere ve Latin Amerika ülkelerine Florida üzerinden büyük bir lojistik dağıtım hattı bulunmaktadır. Özellikle dünya Cruise merkezi olan Miami’de bütün gemiler gıda ve içecek gibi gemi kumanyalarını yüklemektedir. Miami aynı zamanda gıda ve çiçekçilik ürünlerinin ABD’ye dağıtıldığı bir merkezdir. ABD’deki çiçekçilik sektörünün yüzde 86’sı Miami’den yürütülmektedir. Yaklaşık 10 milyar dolarlık uçak ve araba yedek parçası Miami’den ihraç edilmektedir. Bu ihraç miktarının özellikle arabadan oluşan 2 milyar doları ise iade oluyor. Onlar da Miami üzerinden alınıyor ve buranın en büyük ithalatını oluşturuyor.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN