• Dolar Alış / Satış: 0 / 0
  • Euro Alış / Satış: 0 / 0
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

BİNGÖL’E 8 ADET YENİ AMBULANS

2 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1582 defa okundu.
BİNGÖL’E 8 ADET YENİ AMBULANS

Sağlık Bakanlığı, Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü’ne 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere, 2 adet 4×4, 6 adet 4×2 olmak üzere kamera ve son tıbbi teknoloji ile donatılmış, tam donanımlı 8 adet 112 Acil Sağlık Ambulansı tahsis etti. Tahsis edilen ambulanslardan birinin Solhan 112 Acil Sağlık Hizmetlerine verileceği öğrenildi.

 Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Sağlık Bakanlığı’nca Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen 8 yeni ambulansla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılan ambulans sayısının yıllar itibariyle artış gösterdiğini bildiren Bakan Yılmaz, 2002 yılında Bingöl’de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde sadece 3 ambulans bulunduğunu, 2015 yılına gelindiğinde ise bu sayının 12 kat artarak 39’a ulaştığını, hastanelerde mevcut olan ambulanslarla birlikte Bingöl’de vatandaşa hizmet veren ambulans sayısının 46’ya ulaştığını belirtti.

Bakan Yılmaz, ambulans filosunun 29 adet tam donanımlı kara, 8 adet yarım paletli 4×4 kar, 1 adet tam Paletli Snowtrak kar ve 1 adet Obez ambulansından oluştuğunu da ifade etti.

“İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın”

Sağlığın insan hayatındaki önemini vurgulayan Bakan Yılmaz “Sağlık, insanın hayatı için, mutluluğu için çok önemli. Biz de hükümet olarak 2002 yılında iktidara geldiğimiz günden bu güne, en büyük önceliklerden biri olarak sağlığı belirledik. Çünkü bizim insan odaklı bir siyaset anlayışımız var. Şeyh Edebali’nin dediği gibi, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyoruz. Geçmişte ne çilelerle sağlık hizmetlerinin alındığını, ne kadar zor bu işlerin gerçekleştiğini birçok insan görmedi, yaşamadı. Fakat, belli bir yaşın üstünde olanlar gayet iyi bilirler. Geçmişte çok kötü günler yaşadı bu bölgelerimiz. Çok şükür bugün hizmetlerimiz var. 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibi de sağlık hizmetlerimizden bir tanesi. Zor şartlar altında, zor hava koşullarında vatandaşımızın imdadına yetişen, yalnız bırakmayan, özel eğitimli, acil sağlık hizmetleri sunan güçlü bir ekip oluşturduk. Bu ekibimiz, gelecek 8 tam donanımlı ambulansla birlikte güçlerine güç katacaklar. Ben, mesai kavramı gözetmeden, üstün çaba göstererek, hayat kurtaran 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ekibine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü’ne 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere tahsis edilen 2 adet 4×4, 6 adet 4×2 olmak üzere kamera ve son tıbbi teknoloji ile donatılmış, tam donanımlı 8 adet 112 Acil Sağlık Ambulanslardan bir adat 4×2 ambulansın Solhan 112 Acil Sağlık Hizmetlerine verileceği öğrenildi.

 Solhanınsesi-Bingölonline

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN