• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

BİNGÖL’DE SPOR OKULLARI AÇILIŞI YAPILDI

30 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
311 defa okundu.
BİNGÖL’DE SPOR OKULLARI AÇILIŞI YAPILDI

Bingöl’de 5 ile 18 yaş arasında çocuk ve gençlerin ve 18 yaş üstü engelli bireylerin her birinin en az bir branşta katılabileceği GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları açılışı yapıldı.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla Eski adıyla İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri olarak uygulanan proje yeni ismiyle artık GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları olarak sporseverlerle buluşacak.

Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Jimnastik, Judo, Hentbol, Karate, Kayaklı Koşu, Masa Tenisi, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Okçuluk ve Yüzme branşlarında açılacak olan GSB Spor Okulları alanlarında uzman Antrenörlerimiz eşliğinde yaz boyunca devam edecek.

5-18 yaş aralığındaki çocuk gençler ile 18 yaşından büyük engelli bireylerin başvurabileceği GSB Spor Okulları şehir stadında yapılan açılış töreniyle start aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yunus Bulmuş, Spor Hizmetleri Müdürü Ali Rıza Akarca, Yurt Hizmetleri Müdürü Zülküf Koçinkağ, antrenörler, çok sayıda sporcu ve aileleri katıldığı açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

“ORTAK PAYDAMIZ ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZDİR”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yunus Bulmuş; “GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımızla birlikte çocuklarımız ve gençlerimiz yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışacak. Tanışılan her spor branşı ile spor kültürü tabana yayılacak ve böylece spor bir yaşam felsefesi haline gelecek. Sportif faaliyetlerin yürütüldüğü GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımızla çocuklarımız her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmuş olacak. Nitelikli spor yaparak sağlıklı yaşam ön plana çıkacak ve sağlıklı nesiller yetişecek. Sportif faaliyetlerle hem obeziteye hem de bağımlılığa karşı mücadelede öncülük etmiş olacağız.  Sevgi ve saygı ortamı ile beraber uzun bir süredir pandemiden kaynaklı sosyal çevrelerinden uzak kalan çocuklarımız ve gençlerimiz spor okullarının açılmasıyla beraber yeni arkadaşlıklara kapılar aralamış olacak. Bu yaz boyunca devam edecek olan GSB Spor Okullarına katılacak çocuklarımıza, gençlerimize ve onlara yeri gelecek ağabeylik yeri gelecek hocalık yapacak olan alanında uzman Antrenörlerimize başarılar diliyoruz. Yarınlarda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek sporcuların yetişmesi dileğiyle GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımız hayırlara vesile olsun’’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN