• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

BİNGÖL’DE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

7 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1203 defa okundu.
BİNGÖL’DE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Sarıkamış Şehitleri, şehadetlerinin 104. yıldönümünde düzenlenen yürüyüş ile anıldı. Bingöl’de düzenlenen yürüyüş, Vali Ekinci’nin konuşmalarının ardından şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar ile sona erdi.

Sarıkamış Harekâtının 104. Sene-i devriyesi münasebetiyle Bingöl’de Hükümet Konağı önünde başlayan yürüyüşe Bingöl Valisi Kadir Ekinci’nin yanı sıra kurum müdürleri, STK temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Hükümet Konağı önünde başlayan Anma Yürüyüşü programı şehitlik anıtında şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Burada yaptığı konuşmada Vali Ekinci şunları söyledi: ‘Vatan ve millet sevdası ile 104 yıl önce şehadet mertebesine erişen Sarıkamış Şehitlerimizi anmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Rabbimiz mekânlarını cennet eylesin. Bizlere de onlara birlikte haşr olmayı nasip etsin. Dün ve bugün memleketimizi korumak adına canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükranla anıyoruz. Bugün aynı şekilde milletimizin istiklal ve istikbali için şehadete hazır şekilde görevlerinin başında bulunan güvenlik güçlerimize rabbimiz güç ve kuvvet versin. Allah-u Ekber dağlarında eksi kırk derecelerde savaşarak şehit olan yaklaşık doksan bin şehidimizin hatıralarını daima canlı tutacağız ve sonraki nesillere ve zamanlara bu bilgi ve bilinci, şehitlerimize sahip çıkma hassasiyetini taşıyacağız. O gün vatan onlardan canlarını ve kanlarını feda ederek etmelerini bekliyordu onlar da tereddütsüz şekilde bunu yerine getirdiler. Bugün bizler de vatan, bayrak, devlet ve millet için aynı duygu ve düşüncelerle daha fazla gayret göstermeli, ülkemizi ve insanımızı rahata, huzura, refaha erişeceği yarınlara taşımalıyız. Şehitlerimizin aziz hatıralarına bizler de daha fazla çalışarak sahip çıkmalıyız. Gençlerimize bu özel tarihi özenle anlatalım. Yeni nesillerde tarih şuuru geliştirelim. Birlik ve beraberlik duygularını pekiştirelim. İnşallah milletimizin iman, sadakat, paylaşma ve dayanışma duyguları var oldukça içeriden ve dışarıdan hiçbir fitne rüzgârı bizlere zarar veremeyecektir. Rabbimiz bizlere bir daha bu tarz acılar yaşatmasın. Şehitlerimizi ve ecdadımızı yad ettik. Ruhları şad olsun.”

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü, şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN