• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BİNGÖL’DE 6 BİN 500 FİDAN DİKİLDİ

15 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
528 defa okundu.
BİNGÖL’DE 6 BİN 500 FİDAN DİKİLDİ

Bingöl’de Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri çerçevesinde 4 hektarlık alanda 6 bin 500 adet fidan toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın geçen yıl başlattığı ve 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” seferberliği kapsamında, ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de belirlenen noktalarda fidan dikimi gerçekleştirildi.Bu kapsamda Ilıcalar Yolu 5’inci kilometresindeki alanda fidan dikimi etkinliğine kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Orman İşletme İl Müdürlüğü’nde görevli Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Ahmed Barman” Bingöl merkez ve ilçelerdeki çeşitli noktalarda ağaçlandırma etkinliği gerçekleştirdik. Söz konusu etkinliğe kurum amirleri ve vatandaşlarımız katıldı, herkes bir fidan dikti. Pandemi nedeniyle kısıtlamalar olsa da istediğimiz düzeyde bir katılım gerçekleşti. Bugün ki etkinlik çerçevesinde ilimiz genelinde toplamda 6 bin 500 fidan dikimi gerçekleştirildi. Yaklaşık 4 hektar alanda fidanlarımızı diktik.”dedi.

Solhan’da ise Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde 11 Kasım 2020 günü saat 11.00’da fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN