• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

BİNGÖL’DE 17 PROJE ONAYLANDI

31 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1596 defa okundu.
BİNGÖL’DE 17 PROJE ONAYLANDI

Bingöl’de kamu kurul kuruluşlarının yanı sıra az sayıda da olsa sivil toplum kuruluşunun hazırladığı 17 SODES projesi kabul edildi.

 Kalkınma Bakanlığı’nca uygulanan Sosyal Destek Programı (SODES) 2015 yılı sonuçları açıklandı. Yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumsal dayanışma ve bütünleştirmeyi güçlendirmek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla, Kalkınma Bakanlığınca uygulanan ve istihdam, sosyal içerme ve kültür, sanat ve spor alanlarındaki projeleri destekleyen SODES Programı 2015 yılı kapsamında desteklenen projeler açıklandı. Bingöl’de 17 proje asıl listede, 7 proje ise yedek listede yer aldı.

SOLHAN’IN İKİ PROJESİ ASİL LİSTEDE

Kalkınma Bakanlığı’nca uygulanan Sosyal Destek Programı (SODES) 2015 yılı sonuçlarının açıklandığı listede Solhan’ın da projeleri yer aldı.

Solhan Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanıp SODES kapsamında desteklenmesi için Kalkınma Bakanlığı’na Kültür, Sanat ve Spor proje türünden sunulan ‘Solhan SODES ile Kültürünü Yaşıyor’ projesi ile Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanıp Sosyal İçerme Proje türünden sunulan ‘Solhan Kadın Yaşam Merkezi’ projeleri onaylanan 17 proje arasında yer aldı.

Solhan Arakonak Belediye Başkanlığı’nca hazırlanıp Kültür, Sanat ve Spor proje türünden sunulan ‘Gençlik İle El Ele’ projesi ile Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp Kültür, Sanat ve Spor proje türünden sunulan ‘Z Kütüphane’ projelerinin ise yedek listede yayımlanan 7 proje arasında yer aldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN