• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BİNGÖL’DE 120 ÖĞRENCİYE KAYAK KAMPI

6 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
823 defa okundu.
BİNGÖL’DE 120 ÖĞRENCİYE KAYAK KAMPI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 7-13 yaşlarındaki öğrencilere yarıyıl tatilinde Yolçatı kayak tesislerinde kayak güç geliştirme ve temel eğitimi verildi. Kamp sonunda yapılan yarışmada başarılı olan öğrencilere madalya verildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde 7-13 yaşlarındaki yaklaşık 120 öğrencinin katılımıyla Yolçatı Kayak Tesislerinde antrenörler nezaretinde kayak güç geliştirme ve temel eğitimi kampı yapıldı.

Okulların tatil olmasıyla birlikte açılan kursa yoğun ilgi gösteren öğrenciler, hem kayak öğrendiler hem de tatilin tadını çıkardılar. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan yaptığı açıklamada yarıyıl tatilinin başlamasıyla öğrencilere yönelik kayak kursları açtıklarını belirterek, “Yarıyıl tatilinde kayak branşıyla tanışan çocuklarımıza kayak öğretmek, çocukların birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak, arkadaşlık ve dostluk duygularını geliştirmek ve yetenekli çocukların bundan sonraki dönemde de gelişimlerini devam ettirip ilimiz adına yarışmalara katılmalarını sağlamak amacıyla yapılan kampımızı bu yıl da başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Yarıyıl tatilinden sonraki dönemlerde öğrencilerimizi Hesarek ve Yolçatı kayak tesislerimizde kayak yapmaya davet ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

10 gün süren temel eğitim kampı sonunda yapılan yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Çocuklarını spordan uzak tutmayarak kayak kampına gönderen velilere teşekkür etti.

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN