• Dolar Alış / Satış: 18.504 / 18.537
  • Euro Alış / Satış: 17.923 / 17.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:04
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:41
  • Akşam: 18:14
  • Yatsı: 19:40

Bingöl Merhamet Eli Gıda Bankası 178 Aileye Yardım

7 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1048 defa okundu.
Bingöl Merhamet Eli Gıda Bankası 178 Aileye Yardım

Bingöl Merhamet Eli Gıda Bankası Aralık ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı. Yardım derneği Aralık ayında 178 mağdur ve yardıma muhtaç aileye toplam 6 milyar 660 TL lira değerinde yardımda bulundu.

 BİNGÖL-Bingöl de yaptığı hayırlı hizmetleriyle tanınan Merhamet Eli Gıda Bankası Aralık ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

 

Merhamet Eli Gıda Bankası Başkanı Mehmet Tamaç,  Aralık ayında Yapılan yardımlar hakkında bilgi vererek, 178 mağdur ve yardıma muhtaç aileye yardım ettiklerini belirterek, “Kimine kumanya yardımını yaptık. Kimine kısmi kumanya dediğimiz yarım kumanya yardımında bulunduk. Kimine de ihtiyaçlarına binaen nakdi yardımında bulunduk. Toplamda 6 milyar 660 TL değerinde muhtaç ailelerimize yardımda bulunduk..’’ Dedi.

 

Aralık ayını da hayır ve hasenatla geçirdiklerine sözlerine ekleyen Tamaç, . Merhamet Eli Gıda Bankası köprüsü üzerinde fakirlere uzanmak isteyen elleri fakirlerle buluşturduklarını ifade etti.

 

 Tamaç, hayırsever halka da seslenerek,‘’ Merhamet Eli olarak bir çalışma başlattık. Bir gayrettin içindeyiz. Sizlerde bizlere destek olun. Bazı projelerimiz var. Kardeş aile projemiz var. Yani her muhtaca istiyoruz ki, bir varlıklı aile kardeş aile olsun. Her ay kardeş muhtaç aileye ne veriyorsa kendisi karar versin. Onlarla her nevi ilgilensin, derdiyle kederiyle ortak olmasını istiyoruz. İkinci projemiz ise; bizlere başvuran binlerce aile var. Muhtaçlığına kanaat getirdiğimiz ve yerinde muhtaç olduğuna dair yaptığımız tespitler neticesinde bizde adresi olan muhtaç ailelerimize yapacağınız yardımları yerinde görme imkânını sağlıyoruz.  Yaptığınız yardımları, gelip bizatihi takip ederek yerinde nasıl verildiğini görebilirsiniz. Yereceğiniz yardımın büyüğü ve küçüğü olmaz. Kimin gücü neye yetiyorsa bu nokta da bize yardımcı olsun.’’ İfadelere yer verdi.

 

Tamaç son olarak, “Bu nokta da bize destek olan, bizleri aracı kılan, çalışmasıyla kendi bütçesinden kısıntı yaparak destek veren tüm kardeşlere teşekkür ediyoruz.” dedi. 


(Nihat Kanat-İLKHA)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN