• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

“BİNGÖL LAFA DEĞİL ÇÖZÜM SÜRECİNE BAKAR”

12 Mart 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1052 defa okundu.
“BİNGÖL LAFA DEĞİL ÇÖZÜM SÜRECİNE BAKAR”

Bingöl mitinginde AK Parti icraatlarına değinen Başbakan Erdoğan, Çözüm Sürecini engellemeye yönelik girişimlere de dikkat çekti. Bir yıldır Türkiye’de terör nedeniyle artık acı haber alınmadığını fakat bunun birilerini rahatsız ettiğini vurgulayan Erdoğan: “Bingöl eser siyaseti yapana, hizmet üretene bakar. Bingöl demokrasiye sahip çıkana, kardeşliğe sahip çıkana, bakar en önemlisi de Bingöl lafa değil, çözüm sürecine bakar. 30 Mart’ta ben inanıyorum ki sizler icraata bakmanın bedelini ortaya k

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Bitlis mitinginin ardından Bingöl’de halka seslendi. Bitlis’ten helikopterle Bingöl’e gelen Başbakan Erdoğan, 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’nda Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vali İbrahim Taşyapan, Milletvekili Eşref Taş, AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Yücel Barakazi, İl Başkanı Yusuf Coşkun ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Başbakan Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AB Eski Bakanı Egemen Bağış eşlik etti.

COŞKUN: “BİNGÖL BAŞBAKANIMIZIN YANINDA”

Miting öncesi halka hitap eden AK Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun, Bingöl’ün her zaman dik durduğunu, hakikaten yana tavrını sürdürdüğünü söyledi.

“Kuruluşundan bugüne kadar hizmetin, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin partisi olan milletin partisi, sizin partiniz AK Parti’ye büyük destekler verdiniz” diyen Coşkun: “Bingöl’e büyük başarılar kazandırdınız. Allah hepinizden razı olsun. Meydanlara sığmayan siz Bingöllüler buradan şu mesajı iyi veriyorsunuz ve diyorsunuz ki, biz Başbakanımızın yanındayız, biz Başbakanımızı yedirtmeyiz. Haklısınız. Çünkü o Başbakan ki; ‘Bingöl demek, onurlu duruş demektir’ diyor. O Başbakan, ‘kardeşliğe, demokrasiye sahip çıkmak, ülkesini sevmektir’ diyor. O Başbakan ‘Bingöl darbelere karşı her zaman dik durdu. Onun için bizim gönlümüzde Bingöl’ün ayrı bir yeri var’ diyor. Bu seçim normal bir mahalli seçimi geçti. Bunun sebepleri var hepiniz biliyorsunuz. 30 Mart’ın provası var burada. Tüm adaylarımız için sizlerden destek istiyoruz” dedi.

BARAKAZİ: “BİNGÖL DARBECİLERE CEVABI VERECEKTİR”

Meydandaki kalabalığın yoğunluğunu ‘İşte Bingöl budur’ cümlesiyle özetleyen AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Yücel Barakazi ise Türkiye üzerine oynanan oyunlara dikkat çekti.

“Bingöllüler darbecilere cevap verenlerdir. Bingöllüler, demokrasiyi akamete uğratanlara cevap verenlerdir. Başbakanımızın deyimiyle, Bingöllüler dik duranlardır. Gezi olaylarıyla, ardından 17 Aralık süreçleriyle darbe girişimleriyle Türkiye’yi geriye götürmek isteyen güçlere bir cevapta Bingöl’den vereceğiz” diyen Barakazi, şunları söyledi:

“17 Aralıkta amaçlarına ulaşamadılar. 25 Aralıkta hakimin biri çıkıp Başbakanımıza ders vermeye kalkıştı. Başbakanımıza ders vermeye çalışanlara biz haddini bildiririz. Bingöl haddini bildirecek. 1 yıldır hiç kan akmıyor, inşallah bundan sonra hiç akmayacak. Hepimiz kardeşçe yaşayalım istiyoruz. O zaman barış sürecinin mimarı Başbakanımıza sahip çıkıyoruz. Ama Allah’a hamdolsun Bingöl başından beri Başbakanına sahip çıkmış AK Partili olma noktasında defalarca rekorlar kırmış. 12 yıldır Başbakanına sahip çıktılar yine çıkacaklar. Bu şehir yeniden bir rekora giderek, uluslararası güçlere, yerel işbirlikçi güçlere cevap verecek sandıkları patlatacak.”

YILMAZ: “EN KARARLI İLLERDEN BİRİ BİNGÖL OLACAK”

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da, Bingöl’ün darbelere karşı net duruşuna dikkat çekti.

Yılmaz: “Bingöl her zaman dik durdu. Bingöl her zaman milletten, milli iradeden yana oldu. Bingöl’e ne kadar hizmetkârlık yapsak azdır. Bu muhteşem görüntü her şeyi anlatıyor. Biz bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sizin vereceğiz destekle, sizin vereceğiz güçle ve yüce Rabbimizin yardımıyla Bingöl’e, Bingöllülere hizmet etmeye devam edeceğiz. 30 Martta tarihi bir seçim yapılacak. 30 Martta Türkiye’nin rotası çizilecek ve o rotayı çizen en güçlü, en kararlı illerden biri Bingöl olacak. Bingöl 12 Eylül Anayasasına en büyük oranda hayır dedi. Bingöl 2010 referandumuna en yüksek oranda evet dedi. Bingöl AK Parti misyonunu, AK Partinin temsil ettiği değerleri en fazla sahiplenen, en fazla bunlara sarılan illerden oldu. Bizde bunun kıymetini bilmeye çalışıyoruz. Sizler her şeyin en güzeline laiksiniz. Bizde Allah’ın izniyle bunu sağlamak için gece gündüz çalışacağız. Bingöl bugüne kadar bizi hiç mahcup etmedi, İnşallah bundan sonra da mahcup etmeyecektir” diye konuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’A BÜYÜK İLGİ

Konuşmaların ardından platforma çıkan Başbakan Erdoğan, halkın büyük sevgi ve ilgisiyle karşılaştı. ‘Bingöl seninle gurur duyuyor’ sloganı eşliğinde Bingöl’ün ilçelerine selam göndererek konuşmasına başlayan Başbakan Erdoğan, önemli mesajlar verdi.

30 Mart seçimlerinin Türkiye için, millet için, Bingöl için hayırlara vesile olmasını temenni eden Başbakan Erdoğan, önceki gün geçirdikleri trafik kazasında şehit olan polis memurlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığında bulundu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında Bingöl’ün her zaman kendilerini desteklediğini belirterek, “24 Temmuz 2010’da Bingöl’e geldim. Biliyorsunuz halk oylamasında Bingöl ile evet kampanyası başlattık. Yüzde 95 ile evet diyerek bizleri desteklediniz. 2011 de genel seçimlerde yüzde 67 oy ile bizi desteklediniz. 12 Temmuz 2013’de havalimanını sizlerle birlikte açtık. Bingöl’ü havadan tüm dünyaya bağladık” diye konuştu.

“BİNGÖL LAFA DEĞİL, İCRAATA BAKAR”

Yıllarca bu milletin aldatıldığını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendilerinin ise laf değil icraat yaptığını söyledi.

Erdoğan: “Bu milleti yıllar yılı laflarla aldattılar. Bunlara şunu söyleyin, biz sizden eser istiyoruz eser. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri, olay bu. 30 Mart’ta ben inanıyorum ki sizler icraata bakmanın bedelini ortaya koyacaksınız. Bingöl eser siyaseti yapana, hizmet üretene bakar. Bingöl demokrasiye sahip çıkana, kardeşliğe sahip çıkana, bakar en önemlisi de Bingöl lafa değil, çözüm sürecine bakar. Birileri çıkıyor Türk milliyetçiliği yapıyor. Bunlara karnımız tok. Ben Türkü Türk olduğu için, Lazı Laz olduğu için, Zazayı Zaza olduğu için, Kürtü Kürt olduğu için, Çerkezi Çerkez olduğu için sevmiyorum. Beni yaradan Allah onu da yarattığı için seviyorum. Onun için biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” şeklinde konuştu.

TEK MİLLET, TEK VATAN, TEK BAYRAK, TEK DEVLET VURGUSU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet vurgusu yaptı. Erdoğan, “Yola çıkarken tek millet dedik. Türküyle Kürtüyle, Zazasıyla, Çerkeziyle, Lazıyla, Arabıyla tek millet dedik. Tek bayrak dedik. Tek vatan dedik. Tek devlet dedik. Batıda ne varsa, doğuda da o olacak dedik ve bunları yapıyoruz. Biz bunların hepsini yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

FETHULLAH GÜLEN’E GÖNDERME

Konuşmasında isim vermeden Fethullah Gülen’e göndermede bulunan Erdoğan, devlete karşı çıkıp, ülkeyi bölmek isteyenlerin olduğunu ama buna asla müsaade etmeyeceklerini söyledi. Erdoğan, “Ne paralel yapı ne de diğerleri. 30 yıldır 81 vilayet bu topraklardaki acıya şahitlik etti. 30 yıl Bingöl’ün dağları, ovaları akan kana, gözyaşına şahitlik etti. Büyük acılar yaşadık, büyük kayıplar yaşadık. Türkiye’nin enerjisini, kaynaklarını kaybettik. Umudumuz kayboldu. İşte biz bu acıyı, bu kanı durdurup, bu gözyaşına son verip 81 vilayetle Türkiye’yi ayağa kaldıracağız dedik. Gerekirse baldıran zehri içeceğiz dedik. Çok zorluk çektik, ama hamdolsun 1 yıldır Türkiye’de terör nedeniyle artık acı haber almıyoruz. Gençlerimiz dağlarda ölmüyor, ocaklara ateş düşmüyor, annelerin, babaların yürekleri yanmıyor. Artık kepenkler kapanmıyor. Korkusuzca insanlar köylerine gidip gelebiliyor. Allah’a hamdolsun. Artık silahlar değil, siyaset konuşuyor” dedi.

“BİNGÖL’ÜN YAŞADIĞI BU BAHAR BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında çözüm sürecine de değinerek, Bingöl ve bölgedeki bahar havasının birilerini rahatsız ettiğini söyledi.

Erdoğan: “Siz demokrasiye sahip çıktığınız gibi milli iradeye de sahip çıktınız. İnşallah bu süreci hep birlikte ileriye taşıyacağız. Kardeşlerim Türkiye’nin 81 vilayeti ve Bingöl’ün yaşadığı bu bahar birilerini rahatsız etti. Büyüyen Türkiye birilerini rahatsız etti. Önce ağaç bahanesi ile gezi olaylarını çıkardılar, ardından 17 Aralık ile Türkiye’de huzuru sabote etmek istediler. Ama taviz vermedik. Boynumuzu eğmedik. Türkiye’ye karşı kurulan bu tuzağa düşmedik, yolsuzluk ve rüşvet kılıfı altında demokrasiye vurulmak istenilen darbeye müsaade etmedik. Pensilvanya’da bir zat var. Güya Said-i Nursi’nin izinde, ama Said-i Nursi’nin tam tersinde. Bu zat Saidi Nursi ile bir kere karşılaşmış değil. Saidi Nursi hapislere rağmen asla eğilmemiş bir âlimdir. Saidi Nursi ‘Baki hakikatler fani şahsiyetler üzerine inşa edilmez’ diyor. Hiçbir âlim ananaslarla, tespihlerle oyunlar yapıp, mahremleri dinlemekle, röntgencilik yapmakla uğraşmadı. Âlimin ne işi var bunlarla. İnsanının mahremine girenlerden din adamı olabilir mi? Bunun ne insanlıkta ne bizim dinimizde yeri yoktur. Açık açık CHP, MHP, BDP’ye oy verin demeye başladılar. Bu sahte âlimlerin maskelerini bir kez daha düşürüyoruz. Pensilvanya’daki zat ile Kılıçdaroğlu aynı kafadadır. Kılıçdaroğlu da akşam başka sabah başka. Pensilvanya’daki zat da öyle. Akşam başka sabah başka. Aynı kararlılıkla yolumuza sizlerle beraber devam edeceğiz. Beraber kefeni giydik, beraber yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

BELGELERİ AÇIKLADI

Başbakan Erdoğan cemaatin desteklediği CHP’nin geçmiş yıllarda cemaat için TBMM’ne verdiği soru önerilerinin belgelerini açıkladı. Erdoğan, “Bakın kardeşlerim, elimdeki belgeleri veren ve bu konuda şikayetçi olanlar, bugün kendilerini şikayet edenlerle kol kola vermiş yürüyor. Bakın şu belgede aynen şöyle yazıyor, ‘Yaklaşık 10 yıldan beri ABD’de yaşayan laiklik karşıtı olduğu tespit edilen malum zatın İzmir’de Nil Basın Yayın Dağıtım Ambalaj Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi’nde redaktör olarak sigortalandığı bazı basında yer aldı. 10 yıldır ABD’de yaşayan bu zatın İzmir’de yasalara aykırı sigortalandığı doğru mu? Malum zatın primlerini yatıranlar hakkında işlem yapılacak mı, 26 Mayıs 2008 tarihinde bunu TBMM’ne taşıyan CHP milletvekilidir. Başka bir belge ise, 9 Mart 2005 TBMM başkanlığına verilmiş, meclis araştırması açılmasını istiyor. Kimileri yazılarıyla kitaplarıyla bu kuruluşların laikliği ve öğretime aykırı eğitim yapmış. Malum tarikatın buralarda militanlar yetiştirerek devlette kadrolaşmaya gittiği ve yasa dışı örgüt kurup bu amaç ile alakalı bir dava açılmış. Mustafa Kazancı CHP Denizli milletvekili ve 69 arkadaşı bunu söylüyor. Bu arkadaşlarının arasında Kemal Kılıçdaroğlu var CHP İstanbul milletvekili. Başka bir belgede ise 23 Ağustos 2005 tarihinde aynen şu yazıyor, Milli Eğitim Bakanlığı’nca orta öğretim okullarında risale diye bir kitap okutuluyor mu? Bu kitap neyi amaçlamaktadır, imza Kemal Kılıçdaroğlu CHP İstanbul milletvekili. Bu arada risalenin ne olduğunu bilemeyecek kadar konunun uzağında biridir. Dün bunları yapanlar bu gün kol kola yürüyor. Bunlar samimiyetsizliğin belgeleridir. Bunlar birbirlerinden nefret eden tarafların darbe için Ak Parti’nin yıpranması için nasıl bir araya geldiğinin belgesidir. CHP demek ezanı Türkçe okumak demek, camilerin ahıra çevrilmesi demek. CHP demek Said-i Nursi’nin ölüsüne ve dirisine hakaret demek. İşte Pensilvanya bu CHP ile ittifak yapıyor. Onun için Pensilvanya’nın peşinden koşan kardeşlerimize sesleniyorum, onun için nasıl olacak da bu anlayışa aranıza perde koymayacaksınız. Kardeşlerim onların ablaları varsa bizim ablalarımız da burada, onların ağabeyleri varsa bizim ağabeylerimiz de meydanda. 19 gün var seçime. 19 gün gece gündüz çalışmaya hazır mıyız? 30 Mart akşamı sandıkları patlatacağız” diye konuştu.

“BİNGÖL BDP’YE SANDIKTA DEMAKRASİ DERSİ VERECEK”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının son bölümünde Bingöl’ün sandıkta BDP’ye demokrasi dersi vereceğini söyledi. Erdoğan, “Pensilvanya, CHP ve MHP bunlar üç kafadar. CHP, MHP, BDP, DSP, DP, 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olamaz. Bunlar yavru muhalefeti bıraktı yavru telekulak oldu. CHP, MHP üç maymunu oynuyor. 30 Mart’ta Bingöl bu üç kafadara gereken hesabı soracak. Bingöl BDP’ye sandıkta demokrasi verecek. Bu dersi benim Bingöllü kardeşlerim verecek” dedi.

Daha sonra Bingöl’e yapılan hizmetleri anlatan Başbakan Erdoğan, konuşmasının son bölümünde ise AK Parti Bingöl Belediye Başkan adayı Yücel Barakazi’yi sahneye alarak bütün Bingöllülerden destek istedi. 

 

BİNGÖL ONLİNE

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN