• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:13
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:36
  • Yatsı: 21:17

BİNGÖL İHH’DAN YETİMELERE BİSİKLET!

6 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1217 defa okundu.
BİNGÖL İHH’DAN YETİMELERE BİSİKLET!

Bingöl İHH, sponsorlar aracılığıyla temin edilen 42 bisikleti, yetim çocuklara dağıttı. Bisikletlerin yetimleri hem sevindireceğini hem de hoş bir tatil geçirmelerine vesile olacağını belirten Gili, İHH’nın 70 bin yetim çocuğa baktığını ve yetimlere bakmayı kendine şiar edindiğini ifade etti.

 Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili, her evde bulunan bir yetime verilmek üzere başlatılan bisiklet kampanyası çerçevesinde sponsorlar aracılığıyla 42 yetime bisiklet verdiklerini söyledi.

Bingöl İHH, sponsorlar aracılığıyla temin edilen 9’u Solhan’da ulunan yetimlere olmak üzere toplam 42 bisikleti, yetim çocuklara dağıttı. Bisikletlerin yetimleri hem sevindireceğini hem de hoş bir tatil geçirmelerine vesile olacağını belirten Bingöl İHH Başkanı Gili, İHH’nın 70 bin yetim çocuğa baktığını ve yetimlere bakmayı kendine şiar edindiğini ifade etti.

Bingöl’den dışarıdan yetim alan 130 aile olduğunu ifade eden Gili, Bingöl’de ise 64 yetim sponsor ailelere verildiğini vurgulayarak, “40 ailemiz 64 yetime sponsor olmuş durumda. Bingöl’de 64 yetime sponsor olan ailelerin sayısını Eylül ayına kadar 100’e tamamlamayı düşünüyoruz. Bugün itibariyle 42 yetime bisikletlerini teslim ettik. Ne kadar çok sponsor bulursak, o kadar çok aileyi sevindireceğiz. Sponsor olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da sponsor olmak isteyen vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz. Yetimlerin babaları yok, babalarımız bize bisiklet aldığında ne kadar sevindiysek bugün babaları olmayan çocukları da bu kampanya ile sevindiriyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN